• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - ЗМІ Німеччини щодо подій на лінії зіткнення Росії та України

Переговори між США та Росією заплановані на 10 січня 2022 р.

Відповідно до заяв уряду США, найближчим часом повинні відбутися прямі переговори з Росією. Вимоги Путіна до НАТО щодо надання гарантій відхилені.

За повідомленнями Білого Дому, представники США та Росії мають намір обговорити 10 січня 2022 року конфлікт навколо України. Національна Рада безпеки США у понеділок вранці за місцевим часом 27 грудня ц.р. повідомила у Вашингтоні, що вона вітає обмін позиціями з Росією в рамках стратегічного діалогу з питань безпеки.
Потягом обговорення російська сторона має намір висловити її занепокоєння ситуацією, що склалася, США також передбачають висловити свою стурбованість з огляду на «активні дії Росії». Подальші деталі діалогу не розголошуються.
Білий дім також повідомив, що Росія і НАТО планують зустріч на 12 січня 2022 року. Це буде також означати, що Рада НАТО-Росія зустрінеться знову вперше за два з половиною роки. Нещодавно було повідомлено, що Москва все ще розглядає можливість її участі у цьому форумі. За інформацією уряду США, 13 січня також відбудеться засідання Постійної ради Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Росія має намір зупинити розширення НАТО на схід
Президент Росії Владімір Путін нещодавно ще раз виявив свою готовність усунути напруженості в конфлікті навколо України дипломатичними шляхами.
Водночас, Росія має намір зупинити розширення НАТО на схід та не допустити вступу України до Альянсу, в чому Москва вбачає загрозу для власної держави. Західний військовий альянс не демонструє жодної готовності підтримки таких намірів Росії.
Вашингтон підкреслив, що протягом переговорів з Москвою США не будуть приймати рішення поза участі інших союзників по НАТО, включно й України. В офіційному повідомленні США зазначено, що «існують питання, в яких ми можемо досягти прогресу, та питання, в яких ми не маємо єдиної позиції».
Стурбованість на Заході, зазначає німецьке видання, протягом останніх тижнів викликали повідомлення, згідно з якими Росія зосередила на території у безпосередній близькості від України десятки тисяч своїх військовослужбовців.
Міністерство оборони Росії повідомило у суботу 25 грудня ц.р., що більше ніж 10 тис. військовослужбовців ЗС Росії повертаються до пунктів постійної дислокації після завершення участі у навчаннях. Водночас, відкритим залишається питання, скільки з них залишаться на кордоні з Україною.

https://www.tagesspiegel.de/politik/entspannung-im-ukraine-konflikt-gespraech-mit-zwischen-den-usa-und-russland-fuer-10-januar-geplant/27929138.html