• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - «Вражаючий» документ – у США обговорюють спільну заяву Байдена та Зеленського

Відома на весь світ американська радіокампанія «Голос Америки», висвітлюючи вчорашню зустріч президентів України та США Володимира Зеленського та Джозефа Байдена, відповідно, у Білому домі, зібрала думки впливових експертів з приводу головного документа зустрічі – спільної заяви президентів щодо стратегічного партнерства України та США.
Спільна заява «справді вражає», твітує економіст Atlantic Council Андерс Аслунд. Він вказує на «навдивовиж потужні формулювання щодо «Північного Потоку-2» як «загрозу для європейської енергобезпеки». «Однак, робіть щось із цим» – закликає Аслунд.
Колишній координатор Держдепу з питань санкцій Деніел Фрід назвав заяву «гарною основою для більш глибоких зв’язків», а також «важливою з точки зору цілі США у світі».
На думку Джонатана Каца з Американського Фонду Маршалла, заява відзначає «значний прогрес у поглибленні співпраці та можливостях розвитку відносин США та України».
Як зазначається, питання щодо американської підтримки вступу України до НАТО, на важливості якого перед зустріччю наголошував Зеленський, так і не увійшло до спільної заяви. Формулювання в заяві обмежуються підтримкою «права України вирішувати своє майбутнє», включно з «прагненням вступу до НАТО».
Перед зустріччю президентів речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Білий дім «продовжує підтримувати і закликати НАТО до політики відкритих дверей», однак наголосила на значних реформах, які має провести Україна, щоб отримати членство.
Спільна заява щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки розміщена на офіційному інтернет-представництві Президента України за посиланням:
https://www.president.gov.ua/news/spilna-zayava-shodo-strategichnogo-partnerstva-ukrayini-ta-s-70485