• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Війська Росії кількістю 175 тис. осіб проти України

Уряд США повідомляє, що війська Росії, включно танки та артилерія, зосереджені у чотирьох пунктах дислокації. Уряд США застерігає про можливий напад на Україну. Президент Джо Байден має намір говорити з цього приводу з Владіміром Путіним.

Відповідно до повідомлень ЗМІ, у конфлікті з Україною, Росія планує у наступному році здійснювати наступ на кількох головних напрямах із залученням до 175 тисяч солдатів. Як повідомила у п’ятницю 03.12.2021 р. «Washington Post» з посиланням на високопоставленого представника американського уряду, плани Москви передбачають «широкі перекидання сотень батальйонних тактичних груп чисельністю приблизно 175 000 чоловік, разом з танками, артилерією та технікою».
У Пентагоні не захотіли коментувати ці повідомлення на запит інформаційного агентства AFP.
Довідково. Агентство Франс Прес — французька інформаційна агенція, заснована у 1944 році у Парижі. На сьогоднішній день є одним із найбільших міжнародних постачальників новин. До структури AFP входять 200 інформаційних бюро у 150 країнах світу, в яких працює близько 2326 журналістів.

Водночас у Міністерстві оборони США висловилися про те, що «глибоко стурбовані ознаками того, що Росія підготувала плани здійснення агресії проти України». Речник Пентагону Тоні Семельрот (Tony Semelroth) заявив, що Вашингтон продовжує підтримувати «деескалацію в регіоні та дипломатичне вирішення конфлікту на сході України».
За даними видання, російські збройні сили наразі концентруються в чотирьох пунктах. Відповідно до розгортання військ задіяно 50 тактичних батальйонних груп, а також танки та артилерія. Видання «The Washington Post» послалося на неназваний документ американських спецслужб. Переміщення військ ЗС Росії у напрямку до кордону та від нього мають на меті приховати тактичний задум і викликати напруженість.
Зважаючи на масову передислокацію російських військ до кордону з Україною, вже давно існують побоювання, що Росія може напасти на сусідню країну. Москва відкидає такі звинувачення. Навпаки, Кремль звинувачує Україну в тому, що вона дозволила Заходу озброїти себе військовою технікою, і засуджує військові маневри НАТО біля кордонів Росії.
Frankfurter Allgemeine Zeitung» відзначає, що Україна побоюється нападу Росії, який може відбутися через кілька тижнів. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив у п’ятницю 03 грудня ц.р., що «найімовірніший час готовності до ескалації – кінець січня». Наразі українські спецслужби аналізують усі можливі сценарії розвитку ситуації.
Президент США Джо Байден і президент Росії Путін наступного тижня мають зустрітися у форматі відео-саміту. У п’ятницю в Білому домі Байден заявив, що вживає низки заходів для того, щоб запобігти вторгненню Росії в Україну.

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/ukraine-und-amerika-warnen-vor-angriff-russlands-im-januar-17667157.html