• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Скільки Україна втратила від анексії Криму. Чому важливо знати ці цифри

Анастасія Зануда із української служби BBC проаналізувала дослідження Центру економічної стратегії на замовлення постійного представництва президента в Криму і за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» про збитки України, великого бізнесу та простих українців через анексію Криму в 2014 році.
Як зазначається, автори дослідження дійшли висновку, що Україна втратила від російської анексії Криму 135 млрд доларів. Це складає три чверті всього українського ВВП за останній перед анексією 2013 рік. І це лише мінімальна доведена оцінка втрат.
Найбільші втрати стосуються корисних копалин, активів приватних компаній та житлової нерухомості, – за підрахунками експертів, на ці три сфери припадає понад 80 % усіх втрат.

Особливо відчутними – на рівні всієї держави – є втрата кримських надр. З цим пов’язані мільярдні збитки як державних, так і приватних компаній, що працювали чи мали філії на півострові.

Втрата кримського газу, нафти, вапняку, сільгоспземлі «потягла» на понад 55 млрд доларів – майже половину від усіх порахованих дослідниками збитків.

Окремим рядком кримських втрат ідуть активи банків – як державних, так і приватних, та страхових компаній, а також транспортні, логістичні та ін.

https://www.bbc.com/ukrainian/features-58103903