• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Росія заперечує повідомлення про вторгнення до України. Це безпідставне нагнітання напруги, кажуть у Кремлі

Це «безпідставне нагнітання напруги…Росія нікому не загрожує,» – так речник Кремля охарактеризував застереження Сполучених Штатів своїх європейських союзників про плани Росії вдертися до України. Як повідомляє Bloomberg, влада США попередила Європейський Союз щодо Росії, яка, за їхніми словами, планує вторгнення в Україну.»
За повідомленням CNN, держсекретар США Е. Блінкен сказав наступне: «Ми остерігаємося, що Росія може зробити серйозну помилку і спробувати повторити 2014 рік, коли вона зібравши сили на кордонах, увійшла на суверенну українську територію і неправдиво стверджувала, що цьому передували провокації».
Міністр закордонних справ України Д. Кулеба високо оцінив ескалацію дипломатичних зусиль західних країн, які намагаються донести до Росії наслідки чергової російської агресії проти України.
Нещодавно між Москвою та 27 країнами виникла напруженість через міграційну кризу на кордоні Білорусі і ЄС та постачання енергоносіїв. Двічі за останні два дні В. Путін і А. Меркель спілкувалися через прикордонну кризу, а також обговорювали ситуацію на сході України. Як повідомляє Reuters, Путін поскаржився Меркель на «провокаційні» дії США і НАТО в Чорноморському регіоні. І звинуватив Київ у дедалі більш інтенсивній поведінці, включно з використанням безпілотників на сході країни, де тривають зіткнення між українськими урядовими військами та проросійськими сепаратистами.

https://hnonline.sk/svet/13190537-rusko-odmieta-spravy-o-invazii-na-ukrajinu-ide-o-neopodstatnene-zvysovanie-napatia-tvrdi-kremel