• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Опитування: Оцінка окремих питань міжнародної політики

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування щодо окремих актуальних питань міжнародної політики, яке проводилося протягом 2- 4 вересня 2021 року.
Згідно з результатами опитування, за останні п’ять місяців кількість тих, поінформований про дипломатичну ініціативу «Кримська платформа», зросла у півтори рази (з 45 % у квітні до 66 % у вересні).

Також зросла і кількість тих, хто позитивно оцінює цю ініціативу (з 38 % – у квітні, до 50 % – у вересні). Серед тих, хто добре поінформований про зміст «Кримської платформи», позитивно ставляться до неї майже 80 %.

Опитані добре обізнані про будівництво газогону «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини в обхід України: 50 % знають про це, 31 % – щось чули і лише 18 % – нічого не знають). 41 % вважають, що Україна не мала жодних можливостей зупинити будівництво згаданого газогону. Натомість 20 % покладають відповідальність за це на Порошенка, 3 % – на Зеленського, ще чверть – на обох президентів.

Серед ключових світових лідерів найкраще українці ставляться до Канцлера Німеччини Ангели Меркель (73 % – позитивно, 19 % – негативно) та Президента США Джозефа Байдена (64 % – позитивно, 19 % – негативно). При цьому в динаміці за останні кілька місяців ставлення до Президента США дещо покращилось, до Канцлера Німеччини – дещо погіршилось.

Президента Франції Емануеля Макрона позитивно оцінили 57 %, негативно – 19 %, не змогли оцінити або не знають такого – 23 %. Президента Польщі Анджея Дуду позитивно оцінили 54 %, негативно – 10 %, не змогли оцінити або не знають такого – 37 %.

Натомість ставлення до очільників Білорусі та Росії серед українців переважно негативне. Так, до Олександра Лукашенка негативно ставляться 59 % опитаних, позитивно – 34 %. При цьому, за останній рік ставлення до президента Білорусі погіршилося з 45 до 34 %, а за останні два роки – вдвічі (з 67 до 34 %).

До Володимира Путіна негативно ставляться 81 %, позитивно – лише 15 %.

зазначається, що опитування проводили серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0 %.

http://ratinggroup.ua/research/ukraine/ocenka_otdelnyh_voprosov_mezhdunarodnoy_politiki_2-4_sentyabrya_2021.html?fbclid=IwAR3M5VQ1UOF7bul2KLIH7Ltw_Ovn4ouo4QKKVdTPg2TrclpofXiSXINUAYg