• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Найголовніше зранку

 Президент України призиває на службу резервістів.
 Після недавньої ескалації кризи навколо України президент США Джо Байден продовжує вважати реальним масштабний напад Росії на сусідню країну.
 Президент США оголосив про нові санкції проти Росії. Байден назвав визнання Москвою так званих Луганської та Донецької народних республік і заплановане розміщення російських військ на східних українських територіях «початком вторгнення» в Україну.
 Держсекретар США Ентоні Блінкен скасував заплановану зустріч зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим.
 Президент України Володимир Зеленський призиває резервістів на певний термін. Проте від загальної мобілізації, як він повідомив, утримується. Президент України продовжує шукати дипломатичні шляхи виходу з кризи.

https://www.tagesspiegel.de/politik/sein-land-werde-keine-gebiete-abtreten-ukrainischer-praesident-beruft-reservisten-ein/28063400.html
____________

Ганьба втрати сенсів. Путін хоче застосувати силу зброї, щоб повернути історію назад

Російський президент мислить категоріями великих повноважень і сфер впливів. Очевидно, він так і не подолав слабкість своєї країни після розпаду Східного блоку.
Політична карта Центральної та Східної Європи змінилася за три десятиліття після падіння Берлінської стіни в 1989 році та розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Володимир Путін хотів би скасувати ці зміни. Він стверджує, що вони представляли історичну несправедливість у дуже своєрідному викривленому повороті історичних подій.

https://plus.tagesspiegel.de/politik/schmach-des-bedeutungsverlusts-putin-will-das-rad-der-geschichte-mit-waffengewalt-zuruckdrehen-401497.html?bezuggrd=NWL&utm_campaign=ML&utm_source=morgenlage&werbtraeg=ML