• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Москва планує створення приводу для вторгнення в Україну

За даними Державного секретаря США Ентоні Блінкена, Росія готує привід для обґрунтування вторгнення в Україну. Блінкен перед Радою Безпеки ООН у Нью-Йорку заявив, що «це може бути акт насильства, в якому Росія звинуватить Україну, або інше неправдиве звинувачення, яке Росія висуне проти українського уряду». Зокрема, можливе використання удаваного терористичного акту в Росії, «фіктивне виявлення братської могили» та звинувачення в геноциді або імітація чи реальна атака з використанням хімічної зброї. На думку Сполучених Штатів Америки, саме вигадане придушення або насильницькі дії проти росіян чи людей російського походження та російської мови на сході України можуть стати приводом для війни.
За словами Блінкена, США очікували на офіційне рішення Росії здійснити вторгнення в Україну з метою захистити російських громадян або осіб російського походження в Україні. «На Україну будуть скинуті російські ракети та бомби», – заявив Блінкен. Комунікація по всій країні буде порушена, а кібератаки паралізують важливі установи в Україні. На землі танки й війська вторгнуться в країну, також і в столицю Київ.
Росія у відповідь надіслала документи до Ради Безпеки ООН, копія яких є у Німецькій пресовій агенції dpa. У тексті відповіді зазначено, серед іншого, мова йде про «геноцид російськомовного населення Донбасу, напади на російські дипломатичні об’єкти, вибухи в Ростові-на-Дону, вбивства та інші акти насильства проти журналістів». Москва також повідомила, що знайдені непозначені місця масових захоронень із рештками щонайменше 295 цивільних осіб.

Німеччина, Франція та інші країни Європи знову пригрозили Росії серйозними наслідками у разі військового вторгнення в Україну. Воно матиме «суттєві наслідки та спричинить за собою безпрецедентні витрати», – йдеться у спільній заяві двох країн разом з Естонією, Норвегією, Албанією та делегацією ЄС в ООН, оприлюдненому після засідання Ради Безпеки ООН.

«Я думаю, що ми досить багато чули про це», заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Вершинін про можливе вторгнення його країни в Україну. Він заявив, що, всупереч застереженням, вторгнення не було. Звертаючись до США та їхніх західних союзників, Вершинін заявив у Нью-Йорку: «Моя вам порада — не ставте себе в незручну ситуацію».

https://www.sueddeutsche.de/politik/ukraine-russland-usa-putin-1.5528340