• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Мілітаризація росіян і окопи в Україні. Як загострюється конфлікт у Східній Європі?

Десятки тисяч російських військових зібралися біля кордону з Україною, офіційно пояснюючи, що проводять навчання з метою протистояти агресії Заходу. Це також стало підставою для поступової і систематичної мілітаризації російського суспільства, що підтверджують зростаючі патріотичні заклики в російських державних ЗМІ або дитячі змагання зі стрільби та історичні вікторини про військові досягнення країни. Але також і спорудження шанців на протилежному боці кордону та дані розвідки Заходу для України.
Це відбувається за нашими східними кордонами, і в українських та російських ЗМІ все частіше йдеться про загрозу збройного конфлікту. Звісно, кожна зі сторін має свою точку зору. За більш чорним сценарієм військове зіткнення може статися на початку наступного року. НАТО намагається запобігти цьому, в тому числі, в останній момент посадивши президента Росії Володимира Путіна за стіл переговорів. У той час як Київ і його союзники застерігають Путіна про військову агресію, Кремль звинувачує західні держави в ескалації напруженості. І стверджує, що росіяни готові захищатися. «Якщо Захід не відмовиться від своєї однозначно агресивної позиції, ми вживатимемо відповідні військово-технічні дії», – цитує Путіна німецький портал stern.de. Про це він заявив і минулого тижня на зустрічі з високопоставленими російськими військовими та чиновниками в Москві.
У наступних новинах будуть повідомлення про переміщення військ по обидва боки кордону, про те, як обидві ворогуючі сторони готуються до майбутнього конфлікту, і як словаки можуть допомогти своєму східному сусідові.
https://focus.hnonline.sk/zahranicie/tema/932-militarizacia-rusov-aj-zakopy-na-ukrajine-ako-eskaluje-konflikt-na-vychode-europy