• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Київ проводить військові навчання на кордоні з Білоруссю

В якості заходів реагування на кризу з використанням мігрантів на білорусько-польському кордоні та реагуючи на провокації щодо можливого наступу Росії вглиб території України, офіційний Київ відрядив до регіону близько 8500 військовослужбовців для участі у «спеціальних заходах».
З огляду на зростаючу напруженість з Росією, Україна демонструє власну військову присутність на кордоні з Білоруссю. Прикордонна служба України повідомила щодо проведення у регіоні «спеціальних заходів». В них беруть участь сили Національної гвардії, поліції та Збройних Сил України. Також йшла мова про військові навчання з протитанкової оборони та повітряного спостереження за допомогою авіації та безпілотників, зазначає австрійське видання.
Нещодавно Україна направила на кордон з Білоруссю 8,5 тисяч додаткових бійців для забезпечення охорони кордону. З одного боку, Україна ризикує бути втягнутою в мігрантську суперечку між сусідньою Білоруссю та ЄС. З іншого боку, уряд у Києві звинувачує Росію у зосередженні великої кількості військ на кордоні з Україною. У результаті Росія може використати також і білоруський кордон для нападу. Представники уряду США також висловили занепокоєння, що Росія може напасти на Україну. Керівництво в Москві відкидає це і повідомляє, що навпаки, в регіоні відбувається посилення діяльності НАТО. Україна прагне приєднатися до західного військового альянсу.

Російські маневри в Чорному морі

Тим часом, за даними російського інформаційного агентства «Інтерфакс», у Чорному морі відбулися російські військові навчання. Задіяні близько десяти літаків і кілька кораблів, повідомляє інформаційне агентство з посиланням на Чорноморський флот Росії. Флот має базу на півострові Крим, який Росія анексувала в України в 2014 році.

https://www.diepresse.com/6065367/kiew-halt-militarubungen-an-der-grenze-zu-belarus-ab