• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Доповідь Генерального секретаря ООН щодо Криму: «Росії залишається лише виправдовуватися»

Організація Об’єднаних Націй 2 вересня опублікувала нову доповідь Генерального секретаря Антоніу Гутерріша про порушення прав людини в Криму і Севастополі. Документ охоплює період з 1 липня 2020 року до 30 червня 2021 року і «описує широкий спектр порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права».
У Міністерстві закордонних справ України після публікації доповіді Антоніу Гутерріша закликали міжнародну спільноту посилити тиск на Росію. Москва категорично заперечує звинувачення в порушенні прав людини в Криму: так, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не раз стверджував, що розмови про порушення прав людини в анексованому Криму – це вигадка. Російський сенатор з Криму Сергій Цеков назвав документ «вкрай непрофесійним».
Про зміст і значення цієї доповіді йшлося в ефірі Радіо Крим.Реалії.
За словами фахівця з прав людини Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Максима Поповича, в цілому доповідь генсека ООН відображає картину систематичних порушень прав людини в Криму, які тривають, а винні не несуть за це жодної відповідальності.
Максим Попович відзначає, що в розділі про свободу віросповідання доповідь згадує кримінальні переслідування «Свідків Єгови» в Криму російськими силовиками, коли віруючі отримали реальні тюремні терміни, фактично, за релігійні переконання.
Він пояснює значення доповіді ООН про порушення прав людини в Криму в ситуації, коли російська влада послідовно заперечує висновки міжнародних організацій: «Даний документ лише фіксує порушення, це інструмент адвокації, але він може використовуватися в міжнародних судових процесах. В першу чергу це Європейський суд з прав людини, а також структури ООН на кшталт Комітету з прав людини. В ЄСПЛ розглядається велика міждержавна справа – позов України до Росії щодо Криму. У минулому році суд визнав юрисдикцію у цій справі. Важливо розуміти, що без документування систематичних порушень прав людини неможлива робота подібних органів і встановлення відповідальності ні держави, ні окремих осіб. Тому таку роботу необхідно продовжувати».
В будь-якому разі, масові арешти і обшуки, систематичні переслідування, порушення прав на справедливий суд, етапування кримчан на територію Росії, активне заміщення населення росіяни оскаржити не можуть, і їм залишається лише виправдовуватися, – вважає глава Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.
У свою чергу, представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова ще до публікації доповіді, на брифінгу 19 серпня заявила, що Росія, навпаки, захищає права кримчан від можливих посягань з боку України:
За спостереженнями російського юриста Марка Фейгіна, на тлі успішного проведення 23 серпня саміту «Кримської платформи» в Києві, візиту українського президента до Вашингтона і останньої доповіді генсека ООН в Кремлі зростає роздратування з приводу дипломатичних успіхів України, що, на думку експерта, може спричинити чергові гібридні провокації.

https://ru.krymr.com/a/doklad-generalnogo-sekrataria-oon-po-narusheniyam-prav-cheloveka-v-krymu-reakciya-rossii/31440832.html