• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Доповідь аудиторів ЄС закликає зосередитись на подоланні урядової корупції в Україні

Європейському Союзу варто приділити увагу подоланню урядової корупції в Україні. На це вказує оприлюднена напередодні доповідь Європейського суду аудиторів (ECA). Сайт установи вказує, що вона є зовнішнім аудитором ЄС. “Ми працюємо поза впливами, які можуть негативно вплинути, або створити враження негативного впливу на наші професійні рішення”, – відзначає організація.
У ECA назвали нинішю підтримку ЄС реформ в Україні неефективною для боротьби з корупцією, зокрема в уряді.
Доповідь також рекомендує: оцінити та відкорегувати підтримку громадянського суспільства та журналістів розслідувачів; сприяти усуненню перепон вільній та справедливій конкуренції; покращити моніторинг; запровадити жорсткіші вимоги для продовження підтримки.
Доповідь відзначає, що специфічною рисою корупції в Україні є приватизація держави (англ. state capture – прим. ГА) з боку груп потужних політичних та економічних еліт, які мають пірамідальну структуру та укорінені у державних інституціях та економіці.
«Хоча основні документи ЄС згадують боротьбу з корупцією, вони не згадують окремо значну корупцію (англ. grand corruption також перекладається, як «урядова корупція», та «корупція, яка зачіпає уряд» – прим. ГА). «Значна корупція» визначається, як зловживання владою високого рівня, яка створює переваги для небагатьох, та завдає значної та масштабної шкоди індивідам та суспільству. Олігархи та групи влпиву є коренем цією корупції. Значна корупція та приватизація держави (англ. state capture – прим. ГА) заважають конкуреції та зростанню та шкодять демократичному процесу», – вказує доповідь.
Документ наголошує, що значна корупція є наслідком нестачі верховенства права та поширеного впливу олігархів, а також суперечить цінностям ЄС та створює значні перепони для уряду України. Доповідь також відзначає – значна корупція є основою для поширеної корупції на нижчих щаблях.
Як повідомляє «Укрінформ», у п’ятницю, 24 вересня, речниця Європейської Комісії Ана Пісонеро, коментуючи доповідь, назвала успішними зусилля України щодо боротьби з корупцією, але вказала на необхідність продовження реформ.

https://ukrainian.voanews.com/a/dopovid-ukraina-korupziya/6244259.html