Стан на 7.31 20 лютого.
З огляду на різку ескалацію кризи в Україні, конгресмен США Джим Бенкс (Jim Banks) звернувся до Німеччини із закликом негайно зупинити газопровід «Північний потік-2» та поставити зброю Україні. «Капітуляція Німеччини перед Росією щодо «Північного потоку-2» та з інших питань – це те, від чого хапається за голову решта світу, особливо американці», – заявив опозиційний представник від Республіканської партії у Палаті представників Конгресу США для Німецького пресового агентства dpa в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки. «На даний момент Німеччина може зробити набагато більше, щоб тиснути на Путіна. Америка уважно спостерігає за цим».
Багато американців сумнівалися в надійності Німеччини, заявив Бенкс. Він конкретно вимагав від Німеччини поставити Україні зброю, чого вимагає влада в Києві. США протягом кількох років постачали Україні важке озброєння. Німеччина це категорично виключає. Бенкс також звинуватив Федеральний уряд Німеччини у блокуванні експорту дев’яти артилерійських систем із запасів НДР в Україну.
Федеральний уряд Німеччини розглядає зупинку газопроводу «Північний потік-2» як можливі санкції у разі вторгнення Росії в Україну. З огляду на ситуацію, що склалася, Бенкс вимагає негайної зупинки проекту. Він заявив, що «у Сполучених Штатах Америки зростає скептицизм щодо стриманості Німеччини». Політик-республіканець є членом американської делегації на конференції з безпеки у Мюнхені. Німеччина могла би зіграти набагато більшу роль у запобіганні катастрофі в Україні. Американський політик ставить запитання, «з якої причини Німеччина відмовляється це робити?».
Нові атаки на сході України. Міжнародний Червоний Хрест «дуже стурбований»
7:30. У зоні конфлікту на сході України в ніч на неділю сталися нові обстріли. Бойовики в Луганській та Донецькій областях вранці повідомили, що з півночі кілька разів були обстріляні селища. В українській армії вранці також перерахували кілька порушень чинного режиму припинення вогню. Відповідні дані неможливо перевірити незалежними спостерігачами. Про жертв і постраждалих дотепер нічого не було відомо. Військові ЗС України вже повідомляли про двох загиблих солдатів у суботу.
За оцінками міжнародних спостерігачів, кількість порушень режиму тиші суттєво зростає. Як повідомляється у звіті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), в ніч на неділю 20 лютого ц.р. в Луганській області зареєстровано 975 порушень, серед них 860 вибухів. Кількість зазначена з огляду на свідчення від п’ятниці 18 лютого ц.р.
Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) також повідомив, що в Донецькій області через обстріли за останні кілька днів вийшли з ладу щонайменше дві насосні станції. Вони забезпечували питною водою понад мільйон людей. Голова делегації МКЧХ в Україні Флоренс Джілетт (Florence Gillette) заявила, що «ми дуже стурбовані розвитком подій на сході України». Вона закликала до захисту населення під час бойових дій.
__________
Керівник НАТО: Путін планує «повномасштабну атаку» на Україну
19.02, субота, 21.38
НАТО очікує повномасштабного нападу російської армії на сусідню Україну. «Всі ознаки вказують на те, що Росія планує повномасштабний напад на Україну», – заявив генеральний секретар Альянсу Йєнс Столтенберг у суботу ввечері в ефірі телеканалу ARD у розділі «Теми дня» («Tagesthemen»).
Громадянин Швеції Столтеберг, який наразі є гостем Мюнхенської конференції з безпеки, повідомив його точку зору щодо продовження військового розгортання. «Війська не виводяться, як повідомляє Росія, а навпаки додаються нові». Також є ознаки того, що Росія готується створити привід для нападу.
Незважаючи на загрозу ескалації, Столтенберг все ще сподівається на політичне вирішення конфлікту. Він заявив, що «ми хочемо змусити Росію змінити курс і сісти з нами за стіл переговорів».
На вимогу президента України Володимир Зеленський до більшої чесності щодо членства своєї країни в НАТО, Столтенберг відповів: «Ми допомагаємо Україні зміцнювати її обороноздатність. Ми пропонуємо навчання, обладнання та допомагаємо знайти євроатлантичну інтеграцію».
Членство в НАТО можливе, але лише внаслідок рішення 30 країн-членів організації НАТО. Наразі мова йде меншим чином про членство України в Альянсі, а більшим – «чи ми визнаємо те, що така потужна сила як Росія, робить спроби із застосуванням сили диктувати іншій державі, що вона може робити і що – ні».
ОБСЄ повідомляє про більше ніж 1500 порушень режиму тиші на сході України
21:21: Місія спостерігачів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) за добу зафіксувала понад 1500 порушень режиму припинення вогню на сході України. У п’ятницю в Донецькій області стався 591 військовий інцидент, повідомила ОБСЄ в суботу. У сусідній Луганській області зафіксовано 975 порушень. Це найвищі показники від початку року.
У розпал ситуації, що погіршується через масове розміщення російських військ на кордоні з Україною, зараз знову посилюється насильство в районах на сході країни, бої за які ведуться від 2014 року. У суботу Київ повідомив про загибель двох українських військових під час обстрілів сепаратистів. Під час візиту на фронт міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського спалахнув обстріл, передають кореспонденти агентства AFP.
Держсекретар США Ентоні Блінкен розмірковує про мотиви вчинків Путіна в конфлікті навколо України
20.16. З огляду на розгортання більше 100 тис військовослужбовців Росії на кордоні з Україною, Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив нерозуміння мотиві дій Путіна. Блінкен заявив для німецького видання «Süddeutsche Zeitung», що всі процеси, які Путін, можливо, хотів загальмувати, він навпаки їх прискорив.
Зокрема, вже щонайменше половина українців відвернулася від Росії та виступає за вступ до НАТО. А наслідком «агресивних дій Росії» стало посилення НАТО. «Власне, він хотів запобігти цьому, але зараз він саме на такому шляху», – заявив Блінкен.
Блінкен рішуче застеріг Москву від вторгнення в Україну та повідомив, що у цьому випадку матимуть місце «багато важких санкцій» проти Росії. Водночас, він поновив свою пропозицію щодо переговорів. У випадку, якщо Росія не почне вторгнення, він матиме у середу 23 лютого, зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Європі. Проте, він керується тим, що Путін вже прийняв своє рішення стосовно початку війни.
Україна повідомляє про загибель своїх солдат у бойових діях на сході.
17.04. 19 лютого. Внаслідок бойових дій на сході України у суботу загинув ще один військовослужбовець ЗС України. У суботу після обіду МО України повідомило, що «внаслідок обстрілу два українських бійці отримали смертельні поранення». Про те, що один з бійців після обстрілу помер внаслідок поранень, МО України повідомило лише вранці. Ще чотири солдати були поранені.
Мова йде про перших загиблих українських бійців від більше як місяця боїв. Згідно з останніми даними ОБСЄ, останнім часом відзначається суттєве збільшення обстрілів вздовж лінії фронту на сході України. Збройні Сили України та сепаратисти, яких підтримує Росія, взаємно звинуватили один одного у порушеннях умов дотримання тиші.
Під час кризи навколо України Путін здійснення тестові пуски ядерних ракет
16:10. 19 лютого. На тлі серйозної напруженості із Заходом, ядерні сили Росії провели навчання із застосуванням балістичних ракет. З посиланням на агентство Інтерфакс у Москві речник Дмитро Пєсков повідомив, що Президент Володимир Путін дав наказ на початок навчання в суботу з Кремля. Білоруський правитель Олександр Лукашенко був присутній при цьому. Ще у п’ятницю він уже приїхав до російської столиці для переговорів. На фотографіях державних ЗМІ політиків було видно за великим столом.
Міністерство оборони Росії оголосило проведення військових навчань у п’ятницю. Відповідно до їх замислу,вони були заплановані заздалегідь. Метою навчань було провести випробування стратегічної ядерної зброї на її надійність. Військові, згідно з повідомленнями Кремля, здійснили пуски балістичних та крилатих ракет. Крім того, були успішно випробувані гіперзвукові ракети типу «Кинжал».
Росія проводить випробовування ракет кілька раз на рік Ця країна разом зі США є з великим відривом найбільшими ядерними потугами світу. Відповідно до заяв Кремля, навчання були проведені на тестовому полігоні в Астраханській області на півдні країни, інші тести здійснені на півострові Камчатка на Далекому сході Росії. Крім того, у навчаннях були задіяні бойові кораблі Чорноморського та Північного флотів.
Речник Кремля Пєсков заявив у п’ятницю, що Путін буде контролювати перебіг навчань з командного пункту. Крім того, висловлювалися сумніви, що Путін, якому вже 69 років, взагалі полетить на навчання. Навчання проводилися паралельно з Мюнхенською конференцією з безпеки.
«Люфтганза» припиняє польоти до Києва
15.37. 19 лютого. Німецька авіакомпанія «Люфтганза» попередньо припинила всі польоти до та з Києва. У суботу 19 лютого ц.р. авіакомпанія попередила, що від понеділка 21 лютого ц.р. вона не має наміру здійснювати рейси до столиці України. Скасування рейсів буде діяти принаймні до наступного понеділка, 28 лютого ц.р.
У суботу та неділю (19-20 лютого ц.р.) надавалася можливість здійснити політ лише окремим пасажирам. Пасажири, які зазнали збитків, за повідомленням неназваного речника, були поінформовані про це та перереєстровані на альтернативні лінії повітряного сполучення. Польоти до Львову на заході України, відповідно до заяви «Люфтганза», здійснюються за планом.
«Люфтганза» продовжує уважно стежити за ситуацією і перебуває в тісному контакті з національними та міжнародними органами влади”, – повідомив речник компанії. З огляду на майбутню ескалацію конфлікту в Україні «Люфтганза» постійно стежить за ситуацією і згодом прийме рішення про подальші рейси.
Федеральний уряд Німеччини раніше закликав німців, які перебувають в Україні, негайно покинути країну.