• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Чи заступляться США та Туреччина за Україну у разі війни з Росією? – відповідає Євген Магда

Про поточну війну Росії проти України, її жертви і, зокрема, про бойові дії на Донбасі, що не вщухають з 2014 року, про можливе розширення масштабів вторгнення росіян йдеться у інтерв’ю українського політолога, директора українського Інституту мирової політики Євгена Магди, розміщеному на азербайджанському сайті vzglyad.az/news/. У відповідях на запитання журналіста Семіра Велієва йдеться про гібридну війну, про намагання Росії максимально нівелювати самостійність України на міжнародній арені, використовуючи елементи шантажу та тиску. «Слід розуміти, що гібридна війна – це не тільки бойові дії, а й економічний, інформаційний компонент,» – пояснює Є.Магда, вказуючи при цьому, що справжні плани відомі лише Путіну та його генералам. Вони ведуть пошук приводів для війни (casus belli), нагнітають напругу в інформаційному просторі (заяви про майбутню атаку ЗСУ, що звучать у Росії на найвищому рівні) та вдаються до економічних заходів з метою ослабити Україну. Та й за кризою з мігрантами на білорусько-польському кордоні також стоїть Росія, зауважує Є.Магда.
– У разі агресії з боку Росії проти України, НАТО їй війну не оголосить, – констатує український політолог, відповідаючи на запитання азербайджанського журналіста. – Україна захищатиме себе самотужки. Захід може допомогти постачанням високоточної зброї, дипломатичним тиском та економічними санкціями проти Росії. Це реалістичний сценарій.
https://vzglyad.az/news/202223