• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Bloomberg назвав головні ризики для світової економіки у 2022 році

Агентство Bloomberg опублікувало свій прогноз щодо головних ризиків світової економіки у 2022 році. Головну небезпеку для ринків становить нестабільна ситуація в Україні і Тайвані.
У першу п’ятірку основних – отже, найістотніших – ризиків потрапили наступні.
1.Поширення омікрон-штаму коронавірусу – якщо він виявиться більш небезпечним, ніж інші, через що світова економіка може сповільнитися до 4,2% (інакше економічне зростання може становити 5,7%, тому що світ повернеться до «стану, що нагадує нормальну ситуацію до початку пандемії» та зростання видатків на послуги почне відновлюватися).
2.Напруженість у відносинах між Росією та Україною може призвести до зростання цін на газ. 3.Природні катаклізми спричинять зростання цін на продовольство.
4.Підвищення базової процентної ставки Федеральною резервною системою США викличе втечу капіталів з ринків, що розвиваються.
5.Будь-яка ескалація навколо Тайваню може викликати війну між Китаєм і США, що стане «найгіршим варіантом», або запровадження санкцій – це може спричинити крах виробництва напівпровідників на острові та вплинути на весь ринок.
Зазначається, що все ж таки «більшість експертів очікують впевненого відновлення економіки, зниження цін, відходу урядів від надзвичайної монетарної політики». У ЄС солідарність лідерів країн та політика регулятора раніше допомагали впоратися з наслідками пандемії, але наступного року значення цих факторів може зменшитися. У Китаї проблеми з нестачею енергетичних ресурсів можуть стати менш гострими.
https://news.day.az/world/1415235.html