• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Азовське море стратегічно важливе для Росії в раз вторгнення до України

Росія має військову перевагу в Азовському морі, і якщо буде війна, вона скористається цією перевагою, сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Washington Post, опублікованому в неділю.
– З точки зору безпеки, в Азовському морі домінує Росія, і в разі війни вона буде активно використовувати його для тиску на наші прибережні міста, – сказав Кулеба, застерігаючи, що Росія вже трактує цей басейн «як театр бойових дій».
Азовське море, що знаходиться біля Росії і України, є водоймою спільного користування. Від Чорного моря його відокремлює анексований Кримський півострів, і Росія претендує на право на навколишні води, вважаючи, що в цьому регіоні пролягає державний кордон. Українські військові експерти нещодавно спрогнозували, що потенційний морський удар по Україні може бути завданий з Чорного моря та його північної частини, а саме – з Азовського моря. Подібну думку висловлює Washington Post і зазначає, що «є підстави вважати, що узбережжя Азовського моря має для Росії більше стратегічне та економічне значення, ніж постраждалі від війни прикордонні райони сходу України».
Міжнародна увага зараз зосереджена на скупченні російських військ в районі сухопутного кордону з Україною, то якби атаку було здійснено з моря, то українські війська були б значною мірою безсилі, підсумовує Washington Post.
Джерело: PAP

https://defence24.pl/geopolityka/morze-azowskie-strategicznie-wazne-dla-rosji-w-przypadku-inwazji-na-ukraine