• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світ про Україну - Анналена Бербок чітка заявила, що «це не криза в Україні, це – криза Росії»

Найбільша у світі зустріч лідерів у галузі міжнародної політики та політики безпеки цього року означена домінуючою темою кризи у відносинах між Росією та Україною. До зустрічі були запрошені також представники уряду Росії, але вони не приїхали. Тим часом, Вашингтон оцінює ситуацію як дуже загрозливу.
Головне:
– Мюнхенська конференція з питань безпеки цього року вперше за 30 років відбувається без участі Росії.
– Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок погрожує Москві «безпрецедентними санкціями» у випадку вторгнення в Україну.
– Міський голова Києва Віталій Кличко знову оголосив чітке послання до Федерального міністра закордонних справ Німеччини.

Головною темою Мюнхенської конференції є кризи та їх менеджмент. Дуже рідко цей форум відбувався за умов настільки великої загрози війни в Європі. На початку роботи Конференції Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія розпалює ситуацію, щоби створити привід для вторгнення в Україну.
Протягом кількох останніх днів на сході України посилюється напруженість, урядові війська України та проросійські сепаратисти звинувачують один одного у порушенні чинного режиму припинення вогню. Хоча російські ЗМІ повідомили, що частина солдатів і танків були виведені з регіону, уряд США відкинув такі повідомлення як необґрунтовані. Скоріше можна припустити, що на кордонах з Україною буде зосереджено ще більше військових.
Додаткову стурбованість викликав той факт, що Росія в п’ятницю 18 лютого ц.р. раптово оголосила про проведення в суботу 19 лютого ц.р. навчання її стратегічних ядерних сил, у яких має брати участь президент Володимир Путін. Хоча Сполучені Штати та їхні союзники роблять «все можливе, щоб знайти дипломатичне рішення», як підкреслив Блінкен, «ми глибоко стурбовані тим, що це не той шлях, яким пішла Росія».
Вперше за понад 30 років Росію не представляє офіційна делегація в Мюнхені. Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (партія «Зелені») засудила таку демонстративну відмову Росії. Вона заявила, що «Особливо в нинішній, надзвичайно загрозливій ситуації, було б дуже важливо зустрітися з російськими представниками в Мюнхені. Це втрата, що Росія не використовує цю можливість».
Бербок знову запропонувала Росії проведення переговорів щодо деескалацію ситуації: «Навіть міліметрові кроки до миру краще, ніж великі кроки до війни».
У спільному з Блінкеном виступі Бербок заявила про небезпечний момент, «коли шляхом здійснення провокації та дезінформації може виникнути ескалація ситуації». Вона звернулася до уряду в Москві з проханням надати сигнал до деескалації шляхом відведення військ від українського кордону. Зосередження військ є неприйнятною загрозою не лише для України, а й для всього західного світу. Російська загроза реальна, і тому важливим є правильний добір слів: «Це не українська криза, це російська криза».

Водночас, підкреслила Бербок, Росія, у випадку вторгнення в Україну, повинна рахуватися з «безпрецедентними санкціями». Німеччина, за її словами, готова заплатити високу економічну ціну. Зокрема, до пакету можливих санкцій входить також газопровід у Балтійському морі «Північний потік-2».
Міський голова Києва Віталій Кличко знову вимагає постачань летального озброєння для своєї країни, оскільки вона протистоїть найбільш потужній армії світу. Він заявив, звертаючись до Бербок, що «ми дуже дякуємо за 5 тис. захисник шоломів, але цього недостатньо». Міністр Бербок пообіцяла розглянути побажання України, але послалася на існуючі в Німеччині обмеження щодо експорту зброї та роль її держави як посередника та найбільшого донора для України.
Західні країни-партнери за допомогою Німеччини доповнюють одна одну, підкреслила вона. Блінкен демонстративно утримався від критики Німеччини за відмову постачати зброю, але, як і Бербок, підтвердив існування розподілу функцій між західними партнерами.

У суботу 19 лютого ц.р. в Мюнхені виступлять віце-президент США Камала Харріс (Kamala Harris), Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz, СДП) і президент України Володимир Зеленський. Лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц (Friedrich Merz, ХДС) також присутній на заході.

https://www.welt.de/politik/deutschland/article237003029/Baerbock-Es-ist-keine-Ukraine-Krise-es-ist-eine-Russland-Krise.html