• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Держави сусіди - Росія та Білорусь домовилися про єдиний енергетичний ринок

Президент Росії Володимир Путін та його білоруський колега Олександр Лукашенко на зустрічі цього тижня в Москві, на якій було створено єдиний енергетичний ринок та спільний безпечний простір, узгодили 28 програм інтеграції своїх країн.
Олександр Лукашенко, якому підтримка Путіна фактично допомогла придушити опозицію після минулорічних президентських виборів, приїхав до Москви з метою посилити процес об’єднання двох країн в єдину федеративну державу. І хоча нещодавно білоруський лідер не прагнув об’єднуватися з Росією, але масштабні протести змусили його повернутися до цього питання.
Після зустрічі Володимир Путін оголосив, що Росія і Білорусь «домовилися про всі 28 програм союзу». Вони «…спрямовані на уніфікацію законодавства Росії та Білорусі в різних сферах економіки, вирівнювання умов для діяльності суб’єктів господарювання обох країн, побудову спільних фінансових та енергетичних ринків, транспортного простору, формування та впровадження спільного промислової та аграрної політики». Лукашенко, який все ще сприймає Путіна як рівноправного партнера, підкреслив, що основний документ, який вони обговорювали, стосується рівних прав російських та білоруських економічних операторів.
Путін пообіцяв, що підписуватимуться документи про створення єдиних енергетичних ринків, включно з нафтою, газом та електроенергією. Такий документ про єдиний ринок газу підпишуть до 1 грудня 2023 року. А ціна на цю енергетичну сировину для Білорусі залишиться на тому ж рівні, що і цього року. Обговорювалося також створення спільної платіжної зони.
«…Ми також обговорили питання створення єдиного оборонного простору та забезпечення безпеки федеральної держави на зовнішньому периметрі», – сказав Путін. Лукашенко зазначив, що в разі необхідності Росія і Білорусь можуть «налагодити абсолютно тісні відносини, навіть міцніші, ніж в унітарній державі… Ми будемо активізувати спільні дії проти спільних викликів та загроз».
Як повідомляє ТАРС, Путін не виключає можливості створення «колись у майбутньому» спільного парламенту, якщо йдеться про об’єднання двох країн. Але це з Лукашенком ще не обговорювалося.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-a-belorusko-dohodly-jednotny-trh-s-energii-spojovani-z/r~4ff06dd211a811eca7d3ac1f6b220ee8/