• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Держави сусіди - Польща зупиняє наступних мігрантів на кордоні з Білоруссю

Сили безпеки Польщі стоять за прикордонною загорожею на пункті прикордонного переходу Брузгі (Білорусь) та Кузніца (Польща).

Прикордонні сили Польщі протягом 24 годин зареєстрували 134 спроби мігрантів подолати прикордонні загорожі з Білоруссю та нелегально потрапити на територію Євросоюзу. Прикордонники Польщі повідомили у Твіттер, що рано вранці у вівторок 30 листопада ц.р. поблизу населеного пункту Шудзялово (Szudzialowo) на східному кордоні Польщі, велика група «агресивних іноземців» жбурляла у бік польських службовців каміння, металеві дротики та запалювальні гранати-феєрверки.

Тим часом, зазначає німецьке видання, запланований черговий авіарейс з поверненням іракців з Білорусі був тимчасово відкладений. Як повідомив аеропорт у Мінську у новинному каналі Телеграм, рейс літака авіаційної компанії Іраку «Iraqi Airways» був запланований з прибуттям до міста Ербіл (Erbil) у другій половині дня. Чому не відбувся політ, наразі не повідомляється.

Сотні мігрантів, які застрягли на зовнішньому кордоні ЄС, були повернені до своїх домівок лише минулих вихідних. Заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач (Marcin Przydacz) заявив, що посольство Іраку в Москві розпочало організацію повернення біженців на батьківщину. Водночас, Пшидач застеріг від передчасного оптимізму та заявив, що: «ми оголосимо про кінець цієї кризи тоді, коли вона дійсно закінчиться».

Багато людей все ще чекають у аварійному приміщенні в логістичному залі в Брузгах, що прямо на кордоні з Польщею. Багатьом з них потрібна медична допомога. За повідомленнями білоруського державного агентства «Белта», зараз на місці відкрито невеликий медичний центр. Невідкладна допомога тепер гарантовано надається там цілодобово.
Протягом декількох тижнів тисячі мігрантів і біженців намагаються дістатися з Білорусі через зовнішні кордони ЄС до Польщі чи до країн Балтії. ЄС звинувачує авторитарного білоруського правителя Олександра Лукашенка в тому, що він цілеспрямовано стимулює доставку до Мінська людей з кризових регіонів, щоб нелегально ввезти їх до ЄС і таким чином дестабілізувати ситуацію на Заході. Країни ЄС встановили паркани з колючого дроту, щоб зупинити мігрантів.

https://www.sueddeutsche.de/politik/konflikte-polen-stoppt-weitere-migranten-an-grenze-zu-belarus-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-211130-99-198549