• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Держави сусіди - Лукашенко пригрозив злитися з РФ в «єдину військову базу»

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв’ю CNN, яке вийшло 1 жовтня заявив, що в разі зовнішньої загрози республіка перетвориться в «єдину військову базу Білорусі та Росії», пише «Курс України».
«Якщо потрібно буде, то Білорусь перетвориться в єдину базу Білорусі та Росії, військову базу, для того, щоб протистояти вашій агресії. Якщо раптом ви (США – ред.) на це зважитеся або окремі сусідні держави. Ви це повинні чітко розуміти», – цитує слова Лукашенко видання «СБ.Беларусь сьогодні».
Він відзначив, що в разі конфлікту «вся західна частина Збройних сил Росії буде підтримувати» республіку, оскільки Білорусь давно є форпостом Союзної держави
При цьому Лукашенко вважає, що Захід і його рестрикції провокують військове зближення двох держав.
«Якщо ви так боїтеся, що Білорусь може перетворитися в західний форпост Росії, тоді навіщо проводите цю дурну, безглузду політику. Навіщо ви нас робите форпостом Росії?», – звернувся Лукашенко до журналіста.
Разом з цим Лукашенко підкреслив, що в республіці немає жодних повноцінних військових баз інших країн, в т. ч. Росії. Винятком є два російські військові об’єкти та база часів СРСР, «можна сказати, цивільного призначення», де служать «два-три офіцера» з Росії.

https://kurs.com.ua/ua/novost/569075-lukashenko-prigrozil-slitsja-s-rf-v-edinuju-voennuju-bazu