• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Держави сусіди - Київ через угоду Угорщини з «Газпромом» перенесе засідання спільної комісії і звернеться до Єврокомісії

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що «здивовані і розчаровані» рішенням Угорщини підписати 27 вересня у Будапешті новий довгостроковий контракт із російським концерном «Газпромом» на постачання газу в обхід України.
«Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, ухваленим на догоду Кремлю і на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам, що не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року», – повідомляє «Радіо Свобода» посилаючись на заяву МЗС України.
29-30 вересня у Будапешті мало відбутися п’яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва за співголовування голів МЗС двох країн, що стало б «черговим позитивним кроком у двосторонніх взаєминах».
У Міністерстві заявили, що Угорщині і надалі вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи.
Як зазначається, міністр закордонних справ Петер Сійярто і голова російського газового гіганта «Газпром» Олексій Міллер, як очікується, сьогодні. 27 вересня, у Будапешті підпишуть нову довгострокову угоду про постачання газу в Угорщину.
Наприкінці серпня Сійярто заявив, що термін дії угоди з «Газпромом» складе 15 років, із застереженням про зміну закуповуваної кількості через 10 років. Він сказав, що ціну газу також узгодили. За словами Сійярто, «Газпром» постачатиме в Угорщину 4,5 мільярда кубометрів природного газу щорічно. Будуть використані два маршрути – 3,5 мільярда кубометрів йтимуть через Сербію і 1 мільярд кубометрів через Австрію.
Угорщина покладалася на Росію в імпорті природного газу трубопроводом через Україну, але в останні роки вона диверсифікувала імпорт газу, відкривши транскордонні магістралі з більшістю своїх сусідів, зокрема, забезпечивши собі поставки від Royal Dutch Shell, через газовий термінал в Хорватії.

https://www.radiosvoboda.org/a/news-mzs-uhorshchyna-gazprom/31480244.html