• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Держави сусіди - Франція звинуватила родину Лукашенка в організованій торгівлі людьми

Франція звинуватила родину правителя Білорусі Олександра Лукашенка в організованій торгівлі людьми. Родичі Лукашенка цілеспрямовано організовують поїздки мігрантів, які прибувають до Білорусі, до її кордонів із країнами Європейського Союзу, заявив у середу, 27 жовтня, державний секретар із європейських справ при МЗС Франції Клеман Бон, не назвавши конкретних імен, повідомляє DW. За його словами, мета білоруської сторони – ослабити та роз’єднати ЄС.
Лукашенко хоче заманити Євросоюз у пастку, твердячи, що Європа порушує власні принципи, вважає Бон. Представник МЗС Франції закликав діяти «рішуче та гуманно» у ситуації на польсько-білоруському кордоні.
У травні Лукашенко заявив, що Мінськ більше не утримуватиме біженців від подальшого прямування до країн ЄС. Після цього різко посилився потік нелегальних мігрантів, насамперед у Литву та Польщу. Внаслідок конфлікту на кордоні Польщі та Білорусі вже загинули кілька мігрантів.
Брюссель звинуватив Мінськ у навмисному провокуванні міграційної кризи у відповідь на санкції, які Європа запровадила щодо режиму Лукашенка.
У вересні глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen) вказала, що Євросоюз готовий протистояти «гібридній атаці», в якій білоруська влада використовує мігрантів. ЄС готує п’ятий пакет санкцій щодо режиму Лукашенка через використання ним мігрантів як інструменту проти Євросоюзу.

https://www.dw.com/ru/francija-obvinila-semju-lukashenko-v-organizovannoj-torgovle-ljudmi/a-59644311