• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Держави сусіди - Чітко в п’ятьох пунктах: Чим відрізняються парламентські вибори в Росії від чеських

У Росії протягом трьох днів обирають нову Державну Думу, нижню палату парламенту. Чехи голосуватимуть у Палаті депутатів через три тижні. Погляньмо на основні відмінності між виборами в Росії та Чехії, пропонує автор статті, розміщеній на чеському сайті zpravy.aktualne.cz
1. З результатами у Росії все зрозуміло. Усі розуміють, що «Єдина Росія» матиме, як і раніше, в Держдумі, більшість, необхідну для зміни конституції. Зараз вона займає 336 місць із загальної кількості 450.
У Чехії обидві опозиційні коаліції боротимуться за більшість з 200 місць у Палаті депутатів.
2. Опозиція в Росії обмежена у діях. Тобто, в Думі, крім «Єдиної Росії», можуть бути інші партії, але її керівну позицію визнають всі. Справжня антипутінська опозиція, а саме рух навколо ув’язненого Олексія Навального, не має доступу до виборів.
3. Критиків Путіна змушують мовчати. Олексій Навальний, найвідоміший критик президента Володимира Путіна, сидить у в’язниці, його однодумці в основному виїхали з Росії або ув’язнені і чекають суду.
Найпопулярніші засоби масової інформації в Росії – це державні телеканали, до яких опозиція чи критики Путіна мають лише мінімальний доступ.
4. Росію охопила апатія, інтерес до виборів втрачений.
Нещодавнє ж опитування чеської агенції Median свідчить, що 66 відсотків чехів збираються голосувати. Чехи завжди вважають, що парламентські вибори важливі, як і президентські чи муніципальні.
5. У Росії немає нагляду за підрахунком голосів. Виборчі комісії часто коригують результати, щоб правляча «Єдина Росія» мала більше голосів. Під час попередніх виборів в Інтернеті з’явилися відеозаписи, на яких члени комісії додатково кидають бюлетені для голосування до урн. Ще одна хитрість – доставити виборців автобусом на кілька виборчих дільниць, а явка виборців часто фальсифікується в округах.
Вперше з 1990-х років жодна Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не відправить спостерігачів на російські вибори.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-cem-jsou-ruske-parlamentni-volby-jine-nez-ty-ceske/r~cc94ae0e16c911eca7d80cc47ab5f122/