• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Держави сусіди - Білорусь оголошує закупівлю зброї у Росії

Білорусь має намір здійснити закупівлю озброєнь у Росії на суму не менше 1 мільярди доларів США. Про такий намір оголосив президент країни Олександр Лукашенко з нагоди спільного проведення військових навчань на території Білорусі. Передбачається придбання зокрема постачання зенітних ракетних комплексів російського виробництва С-400. Лукашенко заявив, що як Білорусь, так і Росія зазнають впливів гібридної війни з боку Заходу. Примітно, що саме такі звинувачення, але на адресу Білорусі висловила Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель на адресу Білорусі в рамках її візиту до Польщі у суботу, 11 вересня ц.р. Вона звинуватила Білорусь у спрямованому стимулюванні перевезень повітряним шляхом мігрантів, зокрема з Іраку для того, аби забезпечити їх проникнення до країн ЄС через прикордонні країни Литву та Польщу. Вірогідним приводом для обрання об’єктами для нападу саме цих країн стали те, що саме ці країни прийняли у себе опозиціонерів білоруського режиму. Інша представниця опозиційного руху, яка вимушено проживає у вигнанні, лідерка опозиції Светлана Тіхановская, закликала на міжнародній конференції до подолання кризи у Білорусії.
У гостьовій статті, опублікованій у неділю для французької газети LeJournalduDimanche, опозиційний політик написала, що конференція «на найвищому рівні між регіональними, європейськими та міжнародними гравцями» повинна чинити більший тиск на білоруського правителя Олександра Лукашенка.
Політик вважає, що такі впливові країни як Франція, повинні були б «відстояти захист демократії», – йдеться у статті. Крім того, Светлана Тіхановская оголосила про зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, що незабаром має відбутися у Парижі. На офіційний запит видання офіс президента Франції дотепер не підтвердив ані факту запланованої зустрічі, ні її термінів. Светлана Тіхановская заявила, що має намір здійснити поїздку до Парижа «цього тижня».
ЕммануельМакрон був першим главою держави, який зустрівся з лідером опозиції у вересні минулого року, через місяць після суперечливого переобрання Лукашенка. Відтоді Тіхановская об’їздила найважливіші західні держави, уряди яких розцінюють вибори як «сфальсифіковані».
З огляду на серйозну ситуацію з порушеннями прав людини в Білорусі, Німеччина ще в 2011 роціввела ембарго на постачання систем озброєння до країни. У червні ц.р. Рада ЄС розширила економічні санкції проти Білорусі після вимушеної посадки літака Ryanair.
Спільні військові навчання Білорусі та Росії триватимуть до четверга 16 вересня ц.р. у західних районах Росії та Білорусі, які частково межують з територіями НАТО та ЄС. Сусідні країни, такі як Україна та країни-члени НАТО Польща та Литва, розцінюють їх проведення актом агресії.
Президент Росії Володимир Путін заперечив, що навчання спрямовані проти деяких іноземних держав. Він також заявляє про посилення діяльності НАТО на кордонах Росії та російських союзників. Лукашенко зустрівся з Путіним у Москві в четвер, коли два політики також говорили про «створення єдиної зони оборони».

https://www.zeit.de/zustimmung?url=https%3A%2F%2Fwww.zeit.de%2Fpolitik%2Fausland%2F2021-09%2Fbelarus-russland-waffenkauf-milliarden-militaer-alexander-lukaschenko