• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Проекти - Гравці - Грехам Тіллетт Аллісон

Грехам Тіллетт Аллісон

Грехам Тіллетт Аллісон (англ. Graham T. Allison) — відомий американський політолог, провідний аналітик американської політики національної безпеки, перший декан Вищої школи державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді при Гарвардському університеті, директор Центру з питань науки і міжнародних відносин ім. Белфера і почесний професор державного управління ім. Дугласа Диллона. Працював спеціальним радником міністра оборони при президенті Рейгані і заступником міністра оборони при президенті Клінтоні. Погляди доктора Грехама Аллисона стали найпоширенішим поясненням того, яким чином приймаються рішення і здійснюються в сфері національної безпеки.

У своїх наукових працях Грехам Т. Аллісон порушує найбільш важливі питання кінця XX століття, в тому числі пов’язані з урегулюванням Кубинської ракетної кризи, з загрозою отримання терористами ядерної зброї і його застосування, ставить проблему використання ядерної зброї екстремістськими неурядовими організаціями, розглядає комплекс заходів, який повинен бути прийнятий як на національному, так і на міжнародному рівні для запобігання ядерного тероризму, констатує необхідність запобігання ядерного тероризму, яке має «стати абсолютним національним пріоритетом».

Доктор Аллісон також є автором багатьох інших серйозних робіт з проблем міжнародної безпеки, зокрема в роботі «Від холодної війни до тристороннього співробітництва в азіатсько-тихоокеанському регіоні.

В останні роки найбільш важливою проблемою для лікаря Аллисона є загроза ядерного тероризму. У своїй книзі «Ядерний Тероризм: Остаточна Предотвратимая Катастрофа», яка тепер перевидана третій раз і була відібрана Нью-Йорк Таймс(New-York Times) як одна з «100 найвідоміших книг 2004 року», він піднімає питання, пов’язані з загрозою отримання терористами ядерної зброї і його застосування. Аллісон розглядає також комплекс заходів, який повинен бути прийнятий як на національному, так і на міжнародному рівні для запобігання ядерного тероризму.

Аллісон ввів в обіг термін «пастка Фукідіда» для опису політичної ситуації, в якій приводом до війни служить страх існуючої могутньої держави перед зростаючою міццю суперника. Фукідід в «Історії Пелопоннеської Війни» писав: «Істинним приводом до війни (хоча і самим прихованим), на моє переконання, був страх спартанців перед зростаючою могутністю Афін, що і змусило їх воювати». Термін «пастка Фукідіда» застосовується у сучасній політичній аналітиці та журналістики для опису міжнародних відносин, наприклад, Китаю і США

Список творів:
Allison G. Conceptual Models and the Cuban Missile Crisis
Power S., Allison G. Realizing human rights 23.05.2006.
Allison G. Could the US and Russia Wind up at War? The Boston Globe, 1999.
Allison G. russia’s ‘Loose Nukes’: The continuing threat to American security. Harvard Magazine, 2000.
Аллісон Р. Сутність рішення: Пояснення кубинського ракетного кризису М., 1971. (перевидана в 1999 році);
Аллісон Р., Кімура Х., Саркисов К. Від холодної війни до тристороннього співробітництва в азіатсько-тихоокеанському регіоні. Сценарії розвитку нових відносин між Японією, Росією і Сполученими Штатами ., 1993.
Шафритц Д., Хайд А. Класики теорії державного управління: американська школа (стаття під назвою «Державний і приватний менеджмент: вони є схожими по суті у всіх другорядних моментах?») М., 2003.
Аллісон Р. Ядерний Тероризм: Остаточна Предотвратимая Катастрофа М., 2004.

Навички

Опубліковано

16.04.2021

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *