• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - В Україну прибув перший вантаж додаткової безпекової допомоги від США

В Україну прибув перший вантаж американського бойового спорядження та засобів військової допомоги, які Білий дім направив Києву в серпні, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на посольство США в Києві. Тоді президент Джо Байден погодив виділення Україні додаткових 60 мільйонів доларів військової допомоги.
Як повідомляється, ця допомога спрямована на вирішення проблеми з посиленою військовою присутністю Росії в Криму та вздовж кордонів України. Вона надійшла на додачу до понад 2,5 мільярдів доларів, яку США надали на підтримку українських збройних сил з 2014 року.
Серед нового вантажу – медичне майно, озброєння, необхідні боєприпаси, високоточне озброєння та засоби радіолокаційного спостереження, повідомили в Міністерстві оборони України. Планується, що вантажі надійдуть декількома партіями. Перша з них прибула до міжнародного аеропорту «Бориспіль» 10 жовтня.
«Надання додаткової безпекової допомоги від Уряду Сполучених Штатів Збройним Силам України є черговим свідченням непорушного стратегічного партнерства між нашими державами», – прокоментували в Міноборони України.
Нагадаємо, наприкінці серпня США пообіцяли надати Україні додаткові 60 мільйонів військової допомоги. В адміністрації Байдена заявили, що це було необхідним через «значне зростання військової активності Росії вздовж кордонів України», а також через порушення режиму тиші та інші провокації.

https://ukrainian.voanews.com/a/usa-military-aid-ukr/6264914.html