• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Візит Федерального міністра оборони Німеччини Ламбрехт до контингенту Бундесверу в Іраку.

Популярне німецьке видання розмістило 9 січня ц.р. повідомлення щодо здійснення першого візиту на посаді нового Федерального міністра оборони Німеччини до миротворчого контингенту Бундесверу в Іраку.
Бундесвер бере участь в операції проти Ісламської Держави в Іраку від 2015 року. Незабаром буде розглядатися питання одо продовження терміну місії. Федеральний міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт (Christine Lambrecht, СПД) здійснила візит до Іраку з метою провести спілкування з військовослужбовцями ЗС Німеччини та представниками Іраку та скласти враження щодо місії Бундесверу.

Під час обговорення з військовослужбовцями Ламбрехт отримала інформацію про поточні події в операціях «Невід’ємна рішучість» («Inherent Resolve») та «Навчальна місія НАТО в Іраку» («Nato Training Mission Iraq»). Як зазначило Міністерство оборони Німеччини у Twitter, незабаром у Бундестазі буде розглядатися питання щодо продовження мандату на операції Бундесверу в Іраку та Йорданії. Поточний мандат Бундесверу закінчується 31 січня 2022 року.

Переговори з політичним керівництвом Іраку

Крістіне Ламбрехт також провела переговори у Багдаді з прем’єр-міністром Іраку Мустафою аль-Касімі (Mustafa al-Kasimi) та міністром оборони Іраку Джумою Інадом (Dschuma Inad). Вона обговорила з двома політиками ситуацію з безпекою в регіоні, німецько-іракську співпрацю та спільну боротьбу з джихадистським ополченням «Ісламська держава» (ІД).

Вчора в Йорданії

У Йорданії міністр вже вчора мала змогу на авіабазі Аль-Асрак отримати уявлення про участь Німеччини в міжнародній операції проти терористичного екстремістського угруповання «Ісламська держава» (ІД). Там вона також зустрілася з німецькими солдатами для первинного особистого обміну, повідомило Міністерство оборони Німеччини у Twitter.
За даними оперативного командування, наразі в Йорданії перебувають близько 150 німецьких військовослужбовців. Бундесвер підтримує там очолювану США коаліцію проти ІД, здійснюючи дозаправляння літаків, які беруть участь в операціях. Загалом Німеччина на даний момент бере участь у кількості близько 240 військовослужбовців в операціях антитерористичного альянсу в Йорданії, Іраку та Сирії.
Ламбрехт також провела переговори з йорданським королем Абдаллою II щодо поглиблення співпраці між Німеччиною та Йорданією. Країна є «важливим якорем безпеки в регіоні», – йдеться у твіті Міністерства оборони Німеччини.
У 2014 році Ісламська Держава ІД захопила частину сусідніх з Йорданією Іраку та Сирії. Після військової перемоги над так званим халіфатом, створеним ІД у 2016 році, парамілітарне угруповання джихадистів продовжують діяти в Іраку та інших країнах.

https://www.tagesschau.de/inland/lambrecht-irak-101.html