• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Творити мир чи наближати війну? Російські миротворці і іранські вантажівки сприяють ескалації в Карабасі

Міністерство оборони Азербайджану вкотре констатує, що деякі підрозділи збройних сил Вірменії ще залишаються на території Азербайджану. І саме там, де за тристоронньою заявою держкерівництв Азербайджану, Росії та Вірменії ще від 10 листопада 2020 року тимчасово розміщений російський миротворчий контингент. «Відповідно до положень тристоронньої заяви, російські миротворці повинні покласти край розміщенню збройних сил Вірменії на місцях своєї тимчасової дислокації на території Азербайджану», цитується на офіційних азербайджанських сторінках електронних ЗМІ, де наводяться факти про нещодавні рейси іранських вантажних автомобілів до Карабаху після закінчення 44-денної війни. На відео, поширеному телеграм-каналом Azad İran, зафіксовано, як автомобілі перевозять підозрілий вантаж через Вірменію по Лачинському коридору на територію Азербайджану, яка знаходиться в зоні відповідальності російських миротворців.
Вказувалося, що з Ірану в Карабах незаконно ввозяться газ, бензин, будматеріали, продукти харчування, одяг, стверджувалося і те, що в цих машинах переправляється велику кількість наркотиків.
Одне з головних зобов’язань російського миротворчого контингенту, відповідно до тристоронньою угодою від 10 листопада минулого року – контроль за повним виведенням з території Азербайджану залишків збройних сил Вірменії і, відповідно, недопущення розміщення в Карабасі особового складу вірменської армії. Але останнім часом спостерігається кардинально протилежне – перекидання вірменських військовослужбовців і виставлення нових вірменських постів відбувається при прямому потуранні російського миротворчого контингенту.

Було б дуже корисно, вважає офіційний Баку, якби російські миротворці займалися не тільки гуманітарними справами, але і своїми прямими обов’язками. В іншому випадку, обґрунтованість знаходження миротворчого контингенту в Карабасі і те, наскільки сумлінно він виконує покладену на нього місію, викликає в азербайджанському суспільстві цілком обґрунтовані сумніви. В матеріалі, зокрема, ставиться запитання: якщо вже російські миротворці потакають вірменській стороні в грубому порушенні документу, під яким стоїть підпис президента Росії, то вже, можливо, і Азербайджану варто взяти до своїх рук справу з забезпечення безпеки у тій зоні?

https://1news.az/news/20210812114101319-Tvorit-mir-ili-priblizhat-voinu-Rossiiskie-mirotvortsy-i-iranskie-gruzoviki-sposobstvuyut-eskalatsii-v-Karabakhe