• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Тисячі військовослужбовців США візьмуть участь у запланованих навчаннях на території Словаччини

На тлі напруженості між Росією та Україною перші американські солдати прибули до Словаччини на заплановані масштабні навчання НАТО. Як підтвердив Німецькому пресовому агентству dpa на запит агентства речник міністерства оборони Словаччини Стефан Земанович (Stefan Zemanovic), у четвер ввечері перший конвой у складі близько 200 солдатів з Німеччини перетнув словацький кордон із Чехію.
Як повідомляв телеканал новин ТА3 у середу 16 лютого ц.р. ввечері, група демонстрантів із прапорами Словаччини протестувала біля прикордонного переходу проти прибуття американських військ. Міністерство оборони Словаччини раніше запевняло, що прибуття американських військ до країни не пов’язане з кризою в Україні.
Військовослужбовці мають взяти участь у масштабних навчаннях Sabre Strike 2022, до яких вони готувалися майже два роки. У термін від 1 до 14 березня ц.р. у Словаччині, яка безпосередньо межує з Україною, пройдуть навчання за участю близько 3000 солдатів і близько 1000 одиниць військової техніки, зокрема різних типів військової техніки.
У Словаччині опитування громадської думки показують переважно негативне ставлення до військової присутності США в країні. (dpa)

https://www.tagesspiegel.de/politik/entspannung-der-ukraine-krise-russland-verkuendet-rueckkehr-von-panzereinheiten-zu-stuetzpunkten/28063400.html?bezuggrd=NWL&werbtraeg=ML&utm_campaign=ML&utm_source=morgenlage