• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Щодо схвалення оборонного огляду США

Про основні рекомендації президента США Джо Байденом щодо оборонного огляду, підготовленому на його прохання міністром оборони Ллойдом Дж. Остіном, повідомляється у матеріалі на сайті defence24.pl. Посилення присутності у т. зв. Індійсько-Тихоокеанському регіоні, або Далекому Сході не був великим сюрпризом, але американці також планують посилити сили в Європі. Сполучені Штати робитимуть більший акцент на «дипломатії» та оживлені мережі альянсів у всьому світі. Це виглядає як передвістя більш витонченого, ніж за останні два десятиліття, кроку на міжнародній арені та застосування сили лише в крайньому випадку.
Про значне зниження тиску опосередковано оголошується також щодо регіонів Африки та Близького Сходу. У першому випадку США мають взяти на себе роль спостерігача та зміцнити регіональних партнерів, що, по суті, є продовженням чинної політики. Те ж саме буде в Південній і Центральній Америці, де Пентагон має зосередитися на боротьбі з контрабандою наркотиків, наданні допомоги у разі стихійних лих і гуманітарній допомозі.
На Близькому Сході має бути збережена лише здатність підтримувати кампанію проти переможеної Ісламської держави та нарощувати потенціал місцевих партнерів, а також здатність швидко розгортати сили у відповідь на ситуацію, що змінюється.
Проте найвищим пріоритетом є Індо-Тихоокеанський регіон, де планується посилити співпрацю з партнерами та союзниками, а також розробити ініціативи щодо «підвищення регіональної стабільності» та протидії «китайській військовій агресії» та «загрозам з боку Північної Кореї».

https://www.defence24.pl/przeglad-obronny-usa-zatwierdzony-wzmocnienie-na-pacyfiku-i-w-europie-kosztem-komentarz