• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Російські війська поблизу України переходять на бойові позиції, кажуть аналітики

У вихідні змінилася активність російських військ на кордоні з Україною. Замість великих російських частин та з’єднань з технікою тепер на позиції прибувають невеликі підрозділи з-за меж баз та полігонів, що вказує на підвищення бойової готовності. Про це вчора ввечері повідомила компанія Maxar Technologies, яка вже кілька тижнів стежить за російськими військовими з супутників. Останнім часом аналітики зосереджені переважно на районі російського міста Білгород, з якого, за їхніми словами, імовірно виникне основна частина можливого наступу на Україну.
Кілька днів над регіоном була хмарна погода, тому переміщення військ не можна було відстежувати з орбіти. Однак у неділю стало зрозуміло, і згідно з аналізом слідів на снігу, проведеного Maxar, що кілька менших підрозділів нещодавно покинули бази та почали розгортатися на узліссях. «Для мене це ознака більшої (бойової) готовності», — сказав генеральний директор Maxar Стівен Вуд.
За словами Maxar, зміни спостерігася і поблизу міста Валуйки, приблизно за 15 кілометрів від українського кордону. Російська армія перетворила одне з місцевих полів на вертолітний майданчик.
https://www.denik.cz/staty-mimo-eu/donbas-ukrajina-rusko-krize-20220220.html