• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Російські літаки перехопили три літаки ВПС США над Середземним морем

Відповідно до повідомлень США, російські літаки здійснили перехоплення трьох літаків ВПС США над Середземним морем. В одному з маневрів росіяни допустили небезпечне зближення з літаками США.
Речник Пентагону заявив у середу 16 лютого ц.р., що три американські морські розвідувальні літаки типу P-8A були «непрофесійно» перехоплені під час різних інцидентів протягом минулих вихідних. Літаки США перебували «у міжнародному повітряному просторі над Середземним морем».
Відповідно до повідомлення МО США у середу 16 лютого ц.р., протягом минулих вихідних над Середземним морем відбувалися небезпечні події. Один літак ВПС Росії наблизився у повітрі занадто близько до американського літака. ВПС США оцінили дії російського льотчика «непрофесійними».
Видання The Wall Street Journal повідомило про відстань лише в півтора метра. Відповідно до повідомлення , російськими літаками були винищувачі типу Су-35. Інцидент стався на тлі напруженості через кризу в Україні.
Речник міністерства оборони США заявив, що «хоча ніхто не постраждав, така взаємодія може призвести до неправильних суджень і помилок, що призведе до більш небезпечного результату». США висловили «дипломатичними каналами» протест проти дій Росії.

https://www.tagesspiegel.de/politik/entspannung-der-ukraine-krise-russland-verkuendet-rueckkehr-von-panzereinheiten-zu-stuetzpunkten/28063400.html?bezuggrd=NWL&werbtraeg=ML&utm_campaign=ML&utm_source=morgenlage
https://www.welt.de/politik/ausland/article236954627/Russische-Kampfjets-fangen-laut-Pentagon-drei-US-Flugzeuge-ab.html