• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Посол України у Німеччині вимагає для своєї країни 12 тис. комплектів протитанкових ракет

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Німеччині Володимир Мельник вимагає від Німеччини негайного постачання 12 000 протитанкових ракет.
• Президент України Володимир Зеленський запросив президента США Джо Байдена з візитом до Києва. Відповідно до реакції американської сторони, президент Байден до такої ідеї поставився негативно
• Напередодні візиту Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва Федеральний уряд Німеччини обіцяє Україні допомогу з постачанням нелетального озброєння.
• Президент США Джо Байден та президент Росії Владімір Путін провели у суботу 12 лютого ц.р. телефонні переговори щодо ситуації навколо України

Напередодні візиту Федерального канцлера Олафа Шольца до України, що відбувається у понеділок 14 лютого ц.р., посол України у Берліні Андрій Мельник відновив вимогу на постачання летального озброєння з Німеччини. В ефірі телеканалу «Bild-TV» він висунув вимогу негайно поставити Києву 12 тисяч протитанкових ракет, щоб мати змогу відбити можливий наземний наступ Росії на Україну. Посол заявив, що «ситуація є драматичною. Те, до чого ми повинні бути сьогодні готовими, це – найгірший можливий сценарій».
Федеральний уряд відмовляється постачати Україні летальну зброю. Однак він розглядає можливість постачати Україні озброєння нижче цього порогу. Список бажаних типів озброєнь, складених українським посольством станом на 3 лютого ц.р., включає низку озброєнь, які явно не є летальною зброєю. До них належать електронні системи стеження, обладнання для розмінування, захисні костюми, цифрові радіостанції, радіолокаційні станції та прилади нічного бачення. Протитанкових ракет в цьому списку бажань немає, зазначає видання.
У понеділок 14 лютого ц.р. Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц відбуває з візитом до Києва для зустрічі з президентом Зеленським. У вівторок 15 лютого ц.р. він буде прийнятий президентом Росії Володимиром Путіним у Москві.

https://www.sueddeutsche.de/politik/ukraine-russland-ruestungshilfe-ukraine-melnyk-panzerabwehrraketen-1.5523400