• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Північна Корея здійснила новий запуск крилатих ракет

Згідно з повідомленнями, нові крилаті ракети Північної Кореї внаслідок пробного запуску вразили цілі на відстані 1500 кілометрів, що не порушує санкції ООН.
Країна працювала над створенням стратегічної ракети протягом двох років.
Відповідно до повідомлень агенції новин Yonhap з Південної Кореї з посиланням на повідомлення північнокорейської агенції новин KCNA, самопроголошений володар ядерної зброї Північна Корея протягом вихідних днів 11-12 вересня ц.р. успішно провела тестові пуски крилатих ракет більшого радіусу дії. Відповідно до повідомлень, що надходили протягом суботи та неділі, здійснені випробування крилатих ракет нового типу, над розробкою яких проводилися роботи протягом останніх двох років.
Відповідно до наявних повідомлень KCNA, ракети здійснювали політ протягом двох годин і шести хвилин по овальній траєкторії над континентом та водами океану в акваторії Північної Кореї та вразили цілі на відстані 1500 кілометрів.

Не підпадає під санкції ООН

Відповідно до Резолюції ООН, Північній Кореї заборонено здійснювати тестові пуски балістичних ракет, які, відповідно до особливостей їх конструкції, здатні нести ядерні боєприпаси. Проте проведені тестові пуски крилатих ракет на протирічать санкціям, запровадженим проти країни, оскільки, на відміну від балістичних ракет, крилаті ракети (Cruise Missile) мають власний постійнодіючий ракетний двигун.
Через національну програму ядерних озброєнь Північна Корея перебуває під міжнародними санкціями.

Північнокорейська новинна агенція KCNA повідомила також, згідно з Yonhap, що розробка крилатої ракети більшого радіусу дії, яка становить собою вид стратегічних наступальних озброєнь та має велике значення для Північної Кореї, інтенсивно здійснювалася протягом останніх двох років. Протягом успішно проведених випробувань, здійснено детальне вивчення елементів конструкції ракети, здійснені численні тестові випробування ракетних двигунів на землі, систем управління та контролю параметрів польоту.

Нічний військовий парад

Вночі на четвер минулого тижня Північна Корея втретє протягом року провела нічний військовий парад у центрі столиці Пхеньяні (Pjöngjang). Приводом для його проведення стала 73-я річниця заснування держави. Північна Корея часто використовує приводи, пов’язані зі святковими чи траурними датами для демонстрації власної військової сили. Країна провела нічні військові паради у січні та останній раз жовтні 2020 року та представила на них балістичні ракети різного радіусу дії.

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/nordkorea-testet-offenbar-neue-marschflugkoerper-17534267.html?utm_source=morgenlage-politik