• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Нова ізраїльська система ППО «Залізний промінь» (Iron Beam)

Нещодавно ізраїльське RTVi Близькосхідного бюро оприлюднило репортаж про завершення випробувань нової системи ППО «Залізний промінь», яка діє на основі потужного лазерного променя.
Система дуже ефективна: збиває все, починаючи з ракет і до кулеметних куль та мінометних снарядів. Нею зацікавилися навіть військові США, які є одними з піонерів використання лазерної зброї. Головна перевага «Залізного променя» в тому, що вона перекриває «мертву зону» на відстані до 7 км на півдні Ізраїлю, звідки ХАМАС направляв ракети на житлові квартали країни.
Прийняття на озброєння цієї системи на довгі роки забезпечить спокій на півночі Ізраїлю. Вона вже перехопила більшість ракет з майже 5-ти тисяч, випущених з сектора Газа в травні 2021 року на ізраїльську територію.
Ізраїльська корпорація Rafael Advanced Defense Systems відновила розробку такої системи ПРО на основі лазера в 2006 році. Через 8 років, в 2014 р, компанія представила ранню модель з високоенергетичним лазером Iron Beam («Залізний промінь») на авіасалоні в Сінгапурі.
Система мобільна, а лазерні установки змонтовані всередині стандартних вантажних контейнерів, розміщених на вантажних шасі. До його складу входять радіолокаційна станція, пункт управління і дві лазерні установки, потужністю «кілька десятків кіловат» кожна. Остаточне випробування «Залізного променя» планується завершити до кінця поточного року.

https://1news.az/news/20210906090719657-Novaya-izrailskaya-sistema-PVO-ZHeleznyi-luch-Iron-Beam