• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Німеччина приєднується до європейського протиракетного щита

Німецькі фрегати F124 Sachsen отримають нові радари з контролю за повітрям. Це дасть їм змогу, серед іншого долучитися до європейської ракетної системи, де окрім американців можуть діяти голландці, британці, французи, норвежці, іспанці та італійці.

Чотири нові радіолокатори дальньої дії для фрегатів F124 надійдуть за контрактом Федерального бюро з обладнання, інформаційних технологій та технічної підтримки Бундесверу BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr) і ізраїльського концерну IAI (Israel Aerospace Industries).
Німці вважають, що таким чином ліквідується система спостереження на основі застарілих та важкодоступних електронних компонентів, а нові радари ще й започаткують виготовлення національних засобів захисту від балістичних ракет BMD («Захист від балістичних ракет»).
Передбачається, що це даватиме змогу виявляти повітряно-десантні об’єкти на відстані понад 400 км, а також об’єкти на орбіті навколо Землі (балістичні ракети) на відстані 2 тис. кілометрів.
Це не єдиний ізраїльський радар далекої дії, який отримають збройні сили Німеччини. У липні той самий консорціум HENSOLDT та IAI ELTA Systems Ltd. отримав контракт на 200 мільйонів євро на модернізацію наземної системи спостереження за програмою HADR NF (Hughes Air Defense Radar Nachfolgesystem).

https://www.defence24.pl/niemcy-dolaczaja-do-europejskiej-morskiej-tarczy-antyrakietowej