• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Міністр оборони Німеччини висловлює сумнів у продовженні місії Бундесверу у Малі.

Згідно із заявою речниці Федерального міністерства оборони Німеччини, наразі існує інформація щодо проведення переговорів між військовою хунтою на Малі та військовими найманцями з Росії. Видання «Tagesspiegel» зазначає, що слідом за Францією стурбованість з цього приводу висловили Федеральні міністерства оборони та закордонних справ Німеччини.
Раніше, у вівторок 14 серпня ц.р., міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан (Jean-Yves Le Drian) заявив що участь у Малі російських найманців з групи «Вагнер» є «несумісною» з французькою військовою присутністю в цій колишній французькій колонії.
Франція є найбільшим військовим прихильником уряду Малі у боротьбі з ісламістами. За інформацією Reuters, з дипломатичних кіл стало відомо, що військовий режим у Малі та проросійська «Група Вагнера» збираються досягти угоди щодо здійснення підготовки малійських військових та захисту провідних представників режиму.
У заяві, адресованій уряду у Бамако, міністр закордонних справ Франції підкреслив, що «Група Вагнера» – це парамілітарне угруповання, яке раніше вже показало себе в Сирії та Центральноафриканській Республіці, продемонструвавши жорстоке поводження та всілякі порушення, отже воно не є частиною вирішення проблеми і тому несумісне з нашою присутністю».

Згідно з повідомленнями Федерального міністерства оборони Німеччини, наразі здійснюються консультації з європейськими та міжнародними партнерами з цього приводу, після чого будуть оприлюднені висновки.
Федеральний міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер висловила сумнів у продовженні місії підрозділів Бундесверу у Малі. У своєму Твіттері вона написала, що, у випадку, якщо факт співробітництва між Малі та російськими найманцями отримає підтвердження, це поставить під сумнів підстави мандату Бундесверу в рамках місій ООН з підтримання миру MINUSMA та місії Європейського Союзу EUTM щодо підготовки військових Малі. У такому випадку у Німеччині на рівні Бундестагу будуть зроблені відповідні висновки.

https://www.tagesspiegel.de/politik/sorge-ueber-moeglichen-soeldnereinsatz-kramp-karrenbauer-stellt-bundeswehr-einsatz-in-mali-in-frage/27615072.html?utm_source=morgenlage-politik