• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Китай стосовно Тайваню: маневри для запобігання незалежності острова

Маневри китайської армії поблизу Тайваню відбуваються для того, щоб запобігти проголошенню його незалежності та втручанню зовнішніх сил у справи острова.

Як повідомляє Reuters, про це в середу заявив китайський офіс у Тайвані. Китай вважає Тайвань своєю непокірною провінцією і погрожує силою його контролювати, якщо він наважиться проголосити свою незалежність.
На початку жовтня Китай відправив близько 150 військових літаків до Тайваню – і це рекорд. Хоча літаки не порушували повітряного простору острова, уряд Тайваню сприймає перельоти як агресивні напади, що дестабілізують регіон. Міністр оборони Тайваню Чу Чжуо-чен заявив минулого тижня, що напруженість між Китаєм та Тайванем була найгіршою за останні 40 років і що Китай зможе вторгнутись на острів до 2025 року. Керівник китайського офісу по Тайваню Ма Сяо-куанг заявив, що причиною поточної напруженості стала «асоціація» Демократично-прогресивної партії (ДПП) президента Тайваню Чай Цзінь-веня з іноземними силами та «провокація» дій стосовно незалежності острова. Тому він назвав китайські маневри в Тайванській протоці цілком виправданими.
Під «асоціацією», ймовірно, мається на увазі політична та військова підтримка Тайваню з боку США. Тайвань діє фактично незалежно від 1949 року, з власним урядом, парламентом та демократичною системою, що відрізняється від однопартійного уряду в материковому Китаї.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/