• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Воєнна сфера - Дії Китаю підпадають під субліміналізм війни

Пекін визначив для себе амбітні технологічні цілі, від яких не має наміру відмовлятися, незважаючи на численні негаразди. Сучасна зброя все більше наповнюється електронікою. Чи проблема нестачі напівпровідників також впливає на військовий сектор?
«Китай ніколи не грав занадто чисто». «Пекін просто має більше можливостей, і тому його операції проводяться у великих масштабах». І наскільки ймовірним є сценарій військового вторгнення Китаю на Тайвань?», «Чи заходи, вжиті Китаєм стосовно Тайваню, можна вважати категорією підсвідомої війни?», – про це і інше йдеться у інтерв’ю доктора Блажея Сайдука з Департаменту національної безпеки Ягеллонського університету, розміщеному нещодавно на сайті defence24.pl
Як він підкреслив, «США хочуть протиставити китайській моделі цивільно-військового злиття свою модель, що базується на зміцненні власних сил – динамічній співпраці між світом науки та бізнесу, великими приватними компаніями, багатими інвестиційними фондами та розширеною системою грантів».
Відповідаючи на запитання про можливість впливу Китаю на ЄС, Б.Сайдук зауважив, що Пекін, не увійшовши до Європи, намагатиметься зосередитися на внутрішньому ринку і «близькому зарубіжжі», тобто, на Близькому Сході, країнах Південно-Східної Азії, де його не вважають ворогом, за винятком Малайзії, В’єтнаму, Таїланду. У Москви також немає проблем у співпраці з Пекіном.
Доктор Б.Сайдук порушив тему використання штучного інтелекту у наступальних військових операціях:
– З етичної точки зору це слід заборонити. Має бути чітке розуміння, що такі автономні системи озброєння не можна використовувати. Мається на увазі не тільки штучний інтелект, але й інші нові види зброї, …наприклад, роботи, які паралізують цілі. Насправді вони нікого не вбивають, але переважають і знерухомлюють. І тут виникає питання: як це врегулювати? …Безперечно, це етичне і юридично дуже складне питання. Це ще один приклад, який показує, що його регулювання не встигає за технологіями.

https://www.cyberdefence24.pl/cybermagazyn-dzialania-chin-wpisuja-sie-w-kategorie-podprogowosci-wojny-wywiad