• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - Заява Держдепу: США та ще 44 країни звернулись до Росії з питаннями щодо отруєння Навального

5жовтня у Гаазі США та ще 44 країни звернулись до Росії із запитанням щодо отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального. Текст відповідної заяви розміщено на сайті Державного департаменту США, повідомляє «Голос Америки». Як відзначається, у відповідності до Конвенції щодо заборони хімічної зброї, Росія має 10 днів для того, щоб надати відповідь.
«США та чимало інших у міжнародній спільноті вже тривалий час домагаються ясності щодо спроби Росії вбити пана Навального з використанням хімічної зброї 20-го серпня 2020-го року, і чи має вона намір співпрацювати з Організацією по забороні хімічної зброї. З огляду на її статус як державної сторони Конвенції щодо заборони хімічної зброї, подальший брак прозорості та співпраці з боку Росії щодо отруєння викликає особливе занепокоєння», — відзначає заява Держдепу.
Заява наголошує, що США дійшли висновку, що Навального отруїли агенти ФСБ використавши хімічну речовину групи «Новічок».
«Безкарність таких дій неприпустима. США закликають Росію відповісти на питання у відповідності до її зобов’язань та пояснити міжнародній спільноті що вона зробила і робить, щоб гарантувати, що хімічна зброя більше не буде використовуватись з території Росії», — йдеться у заяві.

https://ukrainian.voanews.com/a/otruennia-navalnogo-zayava-rosiya/6258564.html