• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - Турецька армія використовувала для чисток електронні дані. Переслідування зазнали тисячі осіб

Турецькі військові використовували електронні дані для викриття і усунення противників уряду та прихильників руху священнослужителя Фетхуллаха Гюлена, який живе в США. На основі електронного обліку понад 20 тис. військових було звільнено після невдалої спроби державного перевороту в 2016 році.
За словами юридичного експерта Алі Йилдіза, така ситуація в Туреччині далеко не унікальна. «У світі, який стає все більш взаємопов’язаним, де держави все частіше використовують інструменти стеження для боротьби з тероризмом, шанси стати жертвою алгоритмічного переслідування високі», – сказав він.
Так званий лічильник FETÖ базується на 97 основних і 290 підпунктах, багато з яких порушують конфіденційність громадян. Запитання для визначення особи стосуються інформації про шлюб, освіту, банківські рахунки, шкільні записи дітей, підвищення по службі та рекомендації щодо армії, інформація про родичів, а також сусідів.
Цим займається спеціальний підрозділ ВМС Туреччини, що має назву Управління судових та адміністративних заходів (ATIIIŞ).
Джихат Яйджі, колишній морський адмірал і прихильник такого способу контролю, пояснює, що це корисний засіб, бо «дав нам дуже важливі результати у справі з ідентифікації підпільників». За даними турецьких міністерств оборони та внутрішніх справ, майже 21 тисяча військовослужбовців збройних сил, 31 тисяча поліцейських, понад 5 тис. 500 членів жандармерії та 509 берегової охорони втратили роботу через свою ненадійність. Понад 30 тис. осіб ще знаходяться у в’язницях за нібито зв’язки з Гюленом, а понад 125 тис. державних службовців звільнено з посад.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zprava-turecka-armada-pouzivala-algoritmy-pri-cistkach-od-vl/r~820369944f6711ec966d0cc47ab5f122/