• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - Справжньою метою Москви є канал Youtube

Москва заявляє про ведення «інформаційної війни» Німеччини проти Росії та погрожує німецьким медіа. Але насправді метою Росії є контроль над каналом Youtube, улюбленим засобом масової інформації російської опозиції.
Заява Міністерства закордонних справ Росії про блокування німецькомовних каналів YouTube російського державного мовника RT заслуговує на увагу, зазначає «Frankfurter Allgemeine Zeitung». Така заява багато говорить про своїх авторів. Після твердження Москви, що за «безпрецедентною інформаційною агресією» проти Росії з боку американського концерну «без сумніву» стояли органи державної влади Німеччини, до інформаційного простору спрямовано вкидається слово «Інфобарбаросса», як натяк на «операцію Барбаросса», з якої почався напад вермахту на Радянський Союз у 1941 році.
Закриття двох Youtube-каналу, протягом чого, доступ до веб-сайту російськомовного мовника RT був звичайно вільним, в офіційній позиції уряду Росії було прирівняно до націонал-соціалістичної війни на знищення, протягом якої були вбиті мільйони росіян. Німецьке видання зазначає, що такі заяви є яскравою ілюстрацією зневаги московських правителів до народу своєї країни. Для режиму Путіна росіяни є лише матеріалом для його ідей великого владарювання.
Речник уряду Німеччини Стеффен Зайберт (Steffen Seibert) має рацію, коли звинувачує російський уряд у «теорії змови». Але з тими, хто починає щось подібне в інформаційному просторі, існують також ті офіційні особи, з якими має говорити уряд Німеччини, якщо він хоче продовжувати діалог з Москвою. Такі декларації значною мірою є театральним шумом, тому вони принципово не ставлять під сумнів можливість здійснення раціонального діалогу. Але готовність представників російського керівництва діяти таким чином чітко показує межі співпраці з ними.
Чи Кремль погрожує німецьким засобам масової інформації, чи дійсно вживатиме заходів проти них, буде свідченням того, чого він очікує від майбутнього уряду в Берліні. Найбільш вірогідно, справжньою метою Росії є канал Youtube. Його рішення вимагати від російськомовного RT дотримуватися правил, ймовірно, стане приводом для заборони цього каналу у Німеччині.
Відеопортал Youtube тривалий час спричиняє проблеми для російських державних керівників, оскільки він є улюбленим засобом комунікації російської опозиції.

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/moskaus-masslose-reaktion-auf-die-youtube-sperre-von-rt-17561595.html