• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - Розпочався судовий процес проти колишнього співробітника служби безпеки президента Франції Макрона

Німецьке видання «Zeit Online» повідомило 13 вересня ц.р., що колишній співробітник служби охорони президента Франції під виглядом поліцейського брав участь у побитті демонстрантів. Справа спричинила кризу у французькому президентському палаці у 2018 році.

Александр Беналла прибуває до суду у Парижі
Фото: © Alexis Sciard/imago images

Колишній співробітник служби безпеки президента Франції Еммануеля Макрона Александр Беналла (Alexandre Benalla) лише зараз повинен відповідати перед судом у Парижі. За повідомленням Генеральної прокуратури Франції, процес у так званій Беналла-афері розпочався у понеділок у Парижі. Після кризи, що виникла президентському палаці у 2018 році, Беналла змушений був звільнитися.
Колишню довірену особу Макрона звинувачують у жорстокій розправі з двома демонстрантами на вуличній акції протесту 1 травня 2018 року. Відомо, що він носив поліцейський шолом та мав поліцейську нарукавну пов’язку, хоча не входив до складу правоохоронців. Про ці звинувачення стало відомо через повідомлення ЗМІ. За словами слідчих, пізніше Беналла намагався, серед іншого, уникнути розслідування справи за допомогою своїх контактів у префектурі Парижа.

Повідомляється, що після звільнення Беналла незаконно використовував дипломатичні паспорти. З використанням дипломатичного статусу він здійснив два десятки приватних поїздок, у тому числі в Африку та до Ізраїлю.
Беналла загрожує ув’язнення на термін до семи років. Повідомляється, що він припустився помилки, але завжди підкреслював, що намагався надати допомогу поліцейським, яким загрожували демонстранти. Обидва побитих ним демонстранти у 2019 році були оштрафовані на 500 євро кожний, оскільки вони атакували поліцейських ручними гранатами.
У судовому процесі, який триватиме протягом трьох тижнів, звинувачують ще трьох чоловіків: друга та ділового партнера Беналли та двох поліцейських, які, підозрюються у незаконному переданні йому зображень з камери спостереження.

Доцільно врахувати, що наступного року у Франції відбудуться президентські вибори, а Еммануель Макрон та його партія наразі втрачають підтримку виборців.

https://www.zeit.de/politik/ausland/2021-09/alexandre-benalla-affaere-ex-sicherheitsberater-emmanuel-macron-gewaltanwendung-gerichtsverfahren?utm_source=morgenlage-politik