• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - «Росія може підпалити європейський будинок»

Під таким заголовком на сторінках сайту чеського тижневика respekt з’явилося інтерв’ю з колишнім дипломатом США Майклом Кіммагом. Від розповідає, наскільки ймовірна війна у Східній Європі та що можна запропонувати Путіну за мир
У 2014–2016 роках М.Кіммаг очолював російсько-українську секцію аналітичного відділу Держдепартаменту США. І він добре орієнтується у поточній ситуації, зокрема, коли в Україні виникла загроза війни. Перше, що він радить, так це об’єктивно аналізувати перебіг подій. Хоча це досить складно, адже Путін свідомо намагається уникати правди. Одного моменту він демонструє готовність до діалогу, а вже наступного — висуває ультиматуми і посилає війська до українського кордону.
-Я не думаю, що він просто блефує, – каже М.Кіммаг, – Я очікую певних дій з їхнього боку,.. і діапазон можливостей широкий, від спроб повалити український уряд до прямого вторгнення… Поки що, здається, що (ми) вдаємося до дуже стандартних заходів. Міністр закордонних справ і президент сигналізують союзникам, що вони всі в цьому разом і що необхідно залишатися єдиними, але водночас вони також демонструють готовність до переговорів з Росією, що я вважаю правильним. А потім слід підготувати певні контрзаходи, якщо Росія буде ще більше загострювати напруженість. У кабінеті Байдена припускають, що це будуть переважно економічні заходи, санкції тощо, що вони запроваджуватимуться спільно з Німеччиною та ЄС.
https://www.respekt.cz/tydenik/2022/2/rusko-muze-zapalit-evropsky-dum