• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - Проголошення незалежності лише як тимчасова мета. Вони стоять на чолі сепаратистів

Після того, як Путін проголосив Донецьк і Луганськ незалежними державами, зріс ризик відновлення бойових дій з українськими урядовими військами. Проте, ті, хто контролює сепаратистські райони, які зараз, внаслідок ескалації з боку Москви, мають набагато більші територіальні претензії.
Ці люди, сепаратисти на сході України, потрапили на велику сцену в Кремлі у Москві. Від квітня 2014 року вони контролюють частину Донецької та Луганської областей і воюють проти української урядової армії. Президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «Народні Республіки» незалежними державами, що викликало жорстку критику на Заході. Внаслідок такого визнання, претензії сепаратистів на сусідню територію України значно зросли. Поки що вони контролювали лише близько 32 відсотків Луганської та Донецької областей. Виник ризик відновлення бойових дій з українськими урядовими силами, які контролюють решту країни.
Незалежність є лише проміжною метою сепаратистів на шляху приєднання до Росії. У потрясіннях після падіння в Києві попереднього уряду у лютому 2014 року, російськомовні місцеві, які були зайняті у важкій промисловості та у гірничодобувному регіоні на сході країни, спочатку вимагали мовного та економічного самовизначення всередині країни.
Після того, як Москва у 2014 році анексувала півострів Крим на Чорному морі, швидко було оголошено про повну незалежність цих двох регіонів від центрального уряду в Києві. Метою сепаратистів було приєднання до сусідньої Росії. Проте, Берлін і Париж, які намагалися втілити спеціально розроблений мирний план для Донбасу, цього не передбачав.

Спочатку на чолі сепаратистів перебували росіяни, такі як колишній співробітник спецслужб Ігор Гіркін та теперішній депутат парламенту Росії Олександр Бородай. Пізніше ключові позиції у керівництві обійняли місцеві представники. Луганських сепаратистів очолив 51-річний колишній співробітник спецслужб Леонід Пасечник. У Донецьку керівником сепаратистів є 39-річний Денис Пушилін.

За оцінками України, сепаратисти мають понад 35 тис. осіб

Ще до визнання незалежними державами, Київ розцінював ці області, зайняті Кремлем, як російські. Київ втратив більше 400 км кордону з Росією між Азовським морем і річкою Сіверський Донець, які захопили сепаратисти. Райони, що контролюються урядом України, відділили понад 420 км лінії фронту з прикордонними переходами. Забезпечення населення, внаслідок блокади з української сторони, здійснюється виключно через російський кордон з кількома автомобільними та залізничними переходами. Факти постачань також були, у рамках якогось провадження, необережно задокументовані сенсаційним рішенням суду в сусідньому російському місті Ростові.
Військова розвідка України оцінює кількість збройних сил сепаратистів у близько 35 тис. чол. Очолюють та здійснюють бойову підготовку місцевих жителів контрактники з Росії у кількості близько 3000 російських офіцерів. Проте, відомий очільник сепаратистів, колишній офіцер спецслужб України Олександр Ходаковський, коротко заперечив стосовно цього, зазначивши, що такої кількості не вдасться досягти у майбутньому.

https://www.n-tv.de/politik/Sie-stehen-an-der-Spitze-der-Separatisten-article23146973.html