• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - Президента Казахстану Токаєва охороняють росіяни. Наказ стріляти по повсталих він віддав на вимогу Путіна.

Популярний телевізійний вісник України «Еспресо ТВ» повідомив 10.01.2022 р. інформацію з посиланням на австрійське видання «Salzburger Nachrichten», від засудженого до 25 років в’язниці у Казахстані колишнього голови спеціальної служби цієї країни, Комітету національної безпеки (КНБ), Альнура Мусаєва, який дав велике інтерв’ю австрійській інформагенції APA.
Текст цієї розмови, присвяченої останнім казахстанським подіям оприлюднений 9 січня 2022 року австрійською газетою Salzburger Nachrichten.
Екс-глава казахстанської спецслужби КНБ Алнур Мусаєв висунув серйозні звинувачення на адресу президента Касима-Шомарта Токаєва. Зокрема, Мусаєв з посиланням на власні джерела пояснює, чому президент Казахстану Касим-Жопар Токаєв дав наказ «без попередження» стріляти по учасникам революції.
Токаєв був ініціатором окупації своєї країни і зараз є «абсолютною маріонеткою» Росії, заявив колишній керівник спецслужби, який проживає у Відні в інтерв’ю АПА. За його даними, охорону Токаєва наразі здійснюють росіяни. Влада була добре поінформована про зростаючу небезпеку заворушень, але не відреагувала через слабке подвійне керівництво в прийнятті рішень, – пояснив Мусаєв.
Спецслужба КНБ, МВС та обласні адміністрації Казахстану, що відрізняються жорсткою ієрархією, чекали рішення згори про те, що робити.
Нинішнє ж звинувачення у державній зраді очільника КНБ Каріма Масімова, якого відсторонили 5 січня, пов’язане з тим, що спецслужба залишалася бездіяльною, переконаний його попередник. Зокрема, Альнур Мусаєв повідомив, що «Масімов відмовився віддати наказ стріляти. Він сказав своїм співробітникам йти додому».
Також Мусаєв не вірить у припущення ЗМІ про те, що озброєна частина демонстрантів може бути свого роду таємною армією з малої батьківщини Назарбаєва, яка була розгорнута на другому етапі протестів, щоб не допустити втрати влади режимом Назарбаєва-Токаєва.
Мусаєв вважає, що «до повстання злочинці та мародери завжди підключаються автоматично».
Хоча, за інформацією родичів, загинуло понад 100 людей, фотографій убитих мирних демонстрантів чи терористів з місць подій майже немає. Це нагадує Мусаєву події на російському Кавказі, де громадськості взагалі не повідомлялися жодні подробиці про «ліквідації терористів». «Ця ситуація зараз екстраполюється на Казахстан», – повідомив він.

Незважаючи на російську військову присутність, яка й надалі може бути розширеною, мирні протести тривали у восьми з 15 регіонів Казахстану, повідомив Мусаєв. У деяких випадках також встановлювалися блокпости проти російської військової техніки.
Багаторічний співробітник спецслужб Мусаєв, який розпочав свою кар’єру в радянському КДБ у 1979 році, вважався близьким соратником Рахата Алієва, опального колишнього зятя Назарбаєва. Після того, як казахстанський суд заочно виніс Мусаєву вирок за викрадення двох керівників банку в 2008 році, у 2014 році йому та Алієву було пред’явлено обвинувачення у Відні у зв’язку з вбивством цих менеджерів. У той час як Алієв помер під вартою до винесення вироку, екс-глава КНБ був виправданий австрійськими присяжними.

https://www.sn.at/politik/weltpolitik/ex-geheimdienstchef-putin-marionettenregime-in-kasachstan-115194895

https://espreso.tv/tokaeva-okhoronyayut-rosiyani-nakaz-strilyati-po-povstalim-vin-viddav-na-vimogu-putina-eksgolova-knb-kazakhstanu-alnur-musaev