• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - #CyberMagazine: НАТО залежить від національних сил. «Навіщо випускати зброю з рук?»

Експерт польського Міністерства національної оборони у своєму дописі на сайті CyberDefence24.pl зауважує, що для реалізації своїх інтересів держави нині активно використовують потенціал кіберпростору. Це вже стало невід’ємною частиною операцій, які проводяться службами безпеки та збройними силами. Взаємні кіберудари стали звичним явищем, тому одним із пріоритетів урядів є розвиток відповідних структур. І це стосується не лише окремо кожної країни, а й об’єднаних держав у групи чи такі альянси, як-от НАТО, кіберсили якого залежать від потенціалу окремих країн-членів. «Вся така інформація зрозуміло, що засекречена», – додає він, пояснюючи, що якщо деякі країни можуть продавати військове обладнання і зброю іншим країнам, то це не повинно стосуватися «кіберзброї».
«Існує постійна конкуренція між тими, хто захищає доступ до «своїх систем», і тими, хто з різних причин – фінансових, політичних, економічних чи соціальних – намагається проникнути та діяти в інших системах, – коментує експерт і наводить наступний приклад. – Такі країни, як США, Росія, Китай, Північна Корея та Іран регулярно кібернетично діють одна проти одної, переслідуючи свої інтереси. Все це не дозволяє послабити напруженість між ними та зміцнити міжнародну стабільність».
Стосовно членів НАТО, то жодна з країн-членів навіть на найбільш важливих засіданнях не повинна розкривати подробиці своїх наступальних можливостей у сфері кіберпростору. «Бо після використання цих можливостей, наприклад, під час спільних навчань, вони будуть розкриті і стануть практично неефективними, — пояснює він. – …Звичайно, можна припустити, що дана країна використовує «інші рішення», але навіщо випускати зброю з рук?»

https://www.cyberdefence24.pl/cybermagazyn-nato-uzaleznione-od-sil-narodowych-po-co-wytracac-sobie-orez-z-reki