• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Інформаційний вплив - Бабіш попросив країни ЄС розглянути можливість висилки російських дипломатів

Після звинувачень офіцерів російської військової розвідки (ГРУ) в їх причетності до вибухів на складах боєприпасів у Врбетіце в 2014 році, прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш просить країни Європейського союзу розглянути можливість висилки «хоча б одного російського дипломата» в знак солідарності з Чехією.

Про це він заявив 7 травня під час неформальної зустрічі президентів і прем’єр-міністрів країн-членів Євросоюзу в Португалії, повідомляє чеське інформаційне агентство CTK.

Після дипломатичного скандалу, Чехія вислала 18 співробітників російського посольства, на що Росія вислала 20 співробітників посольства Чехії в Москві у відповідь.
Пізніше чеська сторона повідомила про примусову виселку групи інших російських дипломатів з Чехії до кінця травня, на що Росія заявила, що рухається «в строгому паритеті».

Словаччина і країни Балтії висловили солідарність з Чеською Республікою, виславши з країни російських дипломатів. Пізніше заступник прем’єр-міністра Ян Хамачек заявив, що очікує аналогічних кроків і від інших країн, згадавши, Великобританію та Німеччину.

Очікується, що більш широке обговорення теми відносин з Росією відбудеться на саміті Ради Європи наприкінці травня.

«Ми завжди повинні розуміти, що напад на одну із країн-членів [ЄС], фактично є нападом на всіх нас», — зазначив Бабіш. Саме тому, на його думку, кожна з країн-членів Євросоюзу також має вислати щонайменше одного російського дипломата.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/babis-pozadal-aby-staty-eu-zvazily-vyhosteni-ruskych-diplomatu/2033646