• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Звинувачення на адресу західного Альянсу

Росія застерігає про небезпеку збройного конфлікту з НАТО

Заступник міністра оборони Росії вважає дії НАТО «прямими провокаціями». Вони можуть перерости у військове протистояння.

З огляду на напруженість, що виникла між Росією та НАТО, Міністерство оборони Росії у Москві попередило акредитованих у Росії військових аташе західних країн про загрозу виникнення збройного конфлікту. Заступник міністра оборони Росії Александр Фомін заявив для військових дипломатів у понеділок 27 грудня ц.р., що «останнім часом Альянс перейшов до практики здійснення прямих провокацій, які становлять високий ризик поширення до збройного протистояння».
Міністерство оборони Росії поширило відео, на якому відображено, як Фомін інформує іноземних військових дипломатів щодо критичного ставлення Росії до дій НАТО. Відповідно до відео, у заході брали участь 105 військових аташе та представники з 14 країн НАТО.
Фомін закинув НАТО значне збільшення її військової активності. Лише у 2020 році кількість польотів військових літаків НАТО вздовж кордонів Росії зросла з 436 до 710. Щороку НАТО проводить більше 30 військових навчань із застосуванням військових сценаріїв, спрямованих проти Росії, вважає Фомін.
Заступник міністра оборони Росії нагадав щодо вимог Росії до НАТО про надання їй гарантій безпеки та припинення розширення НАТО на схід. Він знову застеріг від вступу до НАТО України. Президент Владімір Путін нещодавно погрожував висновками, якщо НАТО й надалі буде активно діяти поблизу Росії.
Кремль та Міністерство закордонних справ Росії очікують, що після російських новорічних свят, які завершуються 9 січня, буде мати місце діалог з НАТО. З цією метою повинна зібратися Рада Росія-НАТО.
Фомін заявив, що Росія завжди готова до діалогу на рівних засадах. Водночас, від піддав критиці відмову з боку НАТО, що триває роками, розглянути пропозицію Москви щодо діалогу та обрання Альянсом шляху конфронтації. Росія висловлює незадоволення тим, що НАТО після розпаду Радянського Союзу 30 років тому пересуває все ближче до Росії військові бази та системи озброєнь. Зокрема, лише у Східній Європі на довгостроковій основі дислоковані 13 тис. військовослужбовців з країн НАТО, 200 бойових танків та 30 літаків і вертольотів.

НАТО вбачає у такому стані справ стримування агресивної політики Росії, зокрема й стосовно України. Крім того, військовий альянс НАТО засуджує останні нарощення військових потужностей Росії поблизу українського кордону.

https://www.tagesspiegel.de/politik/vorwuerfe-an-das-westliche-buendnis-russland-warnt-vor-gefahr-eines-bewaffneten-konflikts-mit-der-nato/27928636.html