• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Зміна керівництва у партії ХДС на федеральному та земельному рівнях

Кандидат на посаду Федерального канцлера Німеччини Армін Лашет, який зазнав поразки на виборах, буде замінений у Бундестазі. У середу 27 жовтня ц.р. на посаду голови партії ХДС Федеральної землі Німеччини Північний Рейн-Вестфалія буде обраний новий лідер Хендрік Вюст (Hendrik Wüst). Привертає увагу, що з тепер вже колишнім кандидатом на посаду канцлера Німеччини, якого просувала особисто Ангела Меркель, у період виборчих перегонів зустрічалися деякі політики закордонних країн, розраховуючи, що він переможе на виборах. Але Лашет програв вибори разом зі своєю партією, не зважаючи на підтримку та адміністративний ресурс правлячої коаліції. Помилки у розрахунках та очікуваннях закордонних візитерів сталися внаслідок недопрацювання зовнішньополітичних відомств таких країн та їх аналітичних структур.

Вранці 25 жовтня ц.р. лідер партії ХДС на федеральному рівні Армін Лашет звільнив посаду прем’єр-міністра Федеральної землі Німеччини Північний Рейн-Вестфалія. Згідно з повідомленням неназваного представника федерального парламенту Німеччини, керівник земельного парламенту Андре Купер (André Kuper) вручив Лашету ноту щодо припинення його повноважень керівника уряду цієї федеральної землі Німеччини.
Згідно із Конституцією федеральної землі, Лашет, який буде замінений також і в Бундестазі, ще протягом кількох годин залишатиметься на своїй посаді. Але як тільки новий склад Бундестагу у Берліні буде конституційно сформований, функції керівника земельного уряду на один день перейдуть до заступника голови земельного уряду Йоахіма Штампа (Joachim Stamp), представника Вільної демократичної партії Німеччини. Після цього, як очікується у середу, новим керівником земельного уряду у Північному Рейні-Вестфалія буде обраний лідер земельного осередку партії ХДС Хендрік Вюст.
Лашету залишається сподіватися на збереження за собою на нетривалий час посади депутата земельного парламенту, що передбачено конституцією Німеччини, з метою віддати власний голос у голосуванні за однопартійця Хендріка Вюста. Сумний фінал політичних амбіцій представника правлячої коаліції та колишнього кандидата на посаду Федерального канцлера Німеччини.

https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/armin-laschet-hat-ministerpraesidentenamt-niedergelegt-17601408.html